İthal etten sonra ''ithal canlı hayvan'' hazırlığı

28 Mayıs 2024

Güncelleme: 28 Mayıs 2024

A
A

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, 264 bin olan canlı hayvan sayısını artırmak için ''canlı hayvan ithalatı'' yapılacağını açıkladı. İthal et konusunu da değinene Çavuş, ilk etapta 20 ton et geleceğini ve bunun devam edeceğini söyledi.

ZgotmplZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, her yıl bu aylarda hayvan eksikliğinin gündeme geldiğini anımsatarak, önümüzdeki dönemde bu sıkıntıları yaşamamak için gerekli adımların atılacağını söyledi.

EYLEMLERİ ENGELLEMİYORUZ

Meclis Genel Kurul toplantısında konuşan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş sorulara yanıt verdi.

Çavuş, geçmişi bilen bir kişi olarak üreticiyle diyalogda hiçbir sıkıntıları olmadığını kaydetti. Hayvancıyla sürekli diyalog içinde olduklarını belirten Çavuş, eylemin, et, süt ve donmuş kıyma olmak üzere 3 başlık altında yapıldığını belirtti.

Bir üretici ve eski birlik başkanı olarak “üreticiyi yeneceğim, kafasını ezeceğim” gibi bir amaç taşındığı iddiasını asla kabul edemeyeceğini vurgulayan Çavuş, üreticinin eylemini herhangi bir şekilde engellemediklerini söyledi.

Çavuş, süt ve et konularındaki kararlı duruşlarının ortada olduğunu belirtti.

''20 TON ET GELECEK''

İlk etapta 20 ton et geleceğini ve durumun yeniden değerlendirileceğini kaydeden Çavuş, konunun üretici ve esnafla ele alınacağını vurguladı.

Her zaman üreticinin ve üretimin yanında olduklarını ifade eden Çavuş, canlı hayvan stokunun artırılması için canlı hayvan ithalatına da gidileceğini dile getirdi.

CANLI HAYVAN İTHALATI

Her yıl bu aylarda hayvan eksikliğinin gündeme geldiğine işaret eden Çavuş, Ekim ayında canlı hayvan ithalatı yapılacağını, 264 bin olan canlı hayvan varlığını artırmak ve önümüzdeki dönemde bu sıkıntıları yaşamamak için gerekli adımların atılacağını söyledi.

Eylem süresince eylemcilerle görüşülmedi ya da diktatörce davranıldı iddialarını kabul edemeyeceğini ifade eden Çavuş, diyaloğa her zaman hazır olduklarını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar