İsias davasında 3. duruşma çarşamba günü

9 Haziran 2024

Güncelleme: 9 Haziran 2024

A
A

İsias Otel davasının üçüncü duruşması, 12 Haziran Çarşamba günü saat 10.00’da Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak. Başbakan Ünal Üstel, aileler ve siyasilerden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir heyet, 11 Haziran Salı günü Adıyaman’a gidiyor.

ZgotmplZ

Geçen yıl 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen depremde, Adıyaman’daki İsias Otel’de hayatını kaybeden Şampiyon Melekler ve tur rehberleri ile 10 yaralının ailelerinin adalet mücadelesi sürüyor.

İsias Otel davasının üçüncü duruşması, 12 Haziran Çarşamba günü saat 10.00’da Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek olan bu dava için, Başbakan Ünal Üstel, aileler ve siyasilerden oluşan yaklaşık 100 kişilik bir heyet, 11 Haziran Salı günü Adıyaman’a gidiyor.

İKİNCİ DURUŞMADA ALINAN KARARLAR

İsias Otel davasının ikinci duruşması 26 Nisan’da gerçekleşmişti.

Duruşmada, 72 ölü ve 8 yaralının olduğu ana dosya ile 2 yaralının daha olduğu ek dosya birleştirilmişti.

Dört gün süren ilk duruşmanın ardından tek gün süren ikinci duruşmada mahkeme, tutuklu sanıklar Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt ve Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Ayrıca 8 sanığın adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmasına hükmedildi.

Mahkeme, Gazi Üniversitesi dışında mümkünse teknik bir üniversiteden yeniden bilirkişi raporu talep edilmesine karar vererek, bir sonraki duruşma tarihini 12 Haziran saat 10.00 olarak belirledi.

EK KARARLAR VE SORUŞTURMA İZNİ

14 Mayıs’ta mahkeme, Grand İsias Otel'le ilgili bilirkişi raporunun 9 Eylül Üniversitesi tarafından yeniden hazırlanmasına karar verdi. Öte yandan 28 Mayıs’ta Adıyaman Valiliği İl İdare Kurulu, İsias Otel dava dosyasından ayrılan Adıyaman Belediyesi’ndeki kamu görevlileriyle ilgili soruşturma izni verdi.


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar