Halkın Partisi, 100 kişinin diplomasını polise sordu

25 Nisan 2024

A
A

Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, sahte diploma konusuyla ilgili bu sabah polise kamuda görevli 100 kişinin listesi ile başvurarak, bu kişilerin diplomalarının araştırılmasını talep ettiklerini duyurdu.

ZgotmplZ

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay sahte diploma konusuyla bağlantılı olarak bu sabah Polis Genel Müdürlüğü’ne başvurduklarını ve kamuda görevli isimlerin yer aldığı yaklaşık 100 kişilik bir listeyi polisle paylaşarak bu kişilerin diplomalarının sahte olup olmadığının öncelikli olarak araştırılmasını talep ettiklerini açıkladı.

Halkın Partisi'nden yapılan açıklamaya göre, masumiyet karinesine önem verdiklerini ve bahse konu üniversiteden alınan her diplomanın sahte kabul edilemeyeceğini de vurgulayan Özersay, “Ancak kamuda özellikle belirli meslek gruplarında ve belirli dairelerde bu diplomalarda bir yoğunlaşma olduğunu gözlemlediğimiz için bu isimlere öncelik verilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Özersay, sahte diploma konusunu yakından takip etmeye devam edeceklerini ve bu konuda kamuoyunu da bilgilendireceklerini de vurguladı.

HP lideri Özersay, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sabah itibariyle Polis Genel Müdürlüğü’ne başvurarak yaklaşık 100 kişilik bir isim listesini polisle paylaştık. Masumiyet karinesi saklı kalmak üzere, kamuda kaymakam, müdür, müdür muavini, geçici, memur, öğretmen ve polis gibi görevlerde bulunan ve Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden diploma almış olan bu kişilerin diplomalarının sahte olup olmadığının öncelikli olarak araştırılmasını talep ettik. Sahte diploma konusunu yakından takip etmeye ve kamuoyunu sürekli bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar