Girne'ye üç adet katlı otopark yapılacak

2 Şubat 2024

Güncelleme: 2 Şubat 2024

A
A

Girne'de Yeni Liman, Açık Pazar ve Kervansaray bölgelerine toplam kapasitesi 1200’ün üzerinde olan üç adet katlı otopark inşa edilecek.

ZgotmplZ Girne Belediyesi

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne merkez ve Kervansaray bölgelerindeki otopark sorununa çözüm getirmek amacıyla başlatılan katlı otopark projeleri hakkında açıklamada bulundu. 

Şenkul, daha önce dile getirdiği katlı otopark çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şu anda Yeni Liman, Açık Pazar ve Kervansaray bölgelerine toplam kapasitesi 1200’ün üzerinde olan 3 adet katlı otopark inşa edileceğini ifade etti.

Ayrıca, Girne çarşısında da zeminde yaklaşık 110 araçlık otopark için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Şenkul, bu projelerin 2 tanesinin öz kaynaklarla, diğer ikisinin ise kamu-özel ortaklıklarıyla hayata geçirileceğini vurgulayarak, bu adımların Girne'nin otopark sorununu çözme konusundaki kararlılıklarını gösterdiğini belirtti.

Başkan Murat Şenkul, "Kentimizin sorunlarını tek tek çözeceğiz" diyerek, Girne'nin yaşanabilir bir kent olması için çalışmaların devam edeceğini ve toplumun ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreteceklerini ifade etti.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar