Evinde uçaksavar mermisi bulunan gence 4 gün ek tutukluluk

Kamalı Haber, 10 Mayıs 2024

Güncelleme: 14 Mayıs 2024

A
A

Lefkoşa'da bir araçta yapılan aramada 1 gram uyuşturucu madde bulunmasının ardından, evinde uçaksavar mermisi ele geçirilen zanlı, dört gün daha tutuklu bekleyecek.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa'da Surlariçi'nde İplik Pazarı Sokak üzerinde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan 17 yaşındaki zanlı S.A. ek tutukluluk süresi talebi ile yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis, zanlı S.A.’nın, "Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu Ve Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu" suçundan methaldar olduğunu söyledi.

8 Mayıs'ta saat 11.50 sıralarında Lefkoşa Surlariçi'nde İplik Pazarı Sokak üzerinde bir polis ekibi tarafından şüphe üzerine bir araçta arama yapıldığını, araçta yolcu olarak bulunan 17 yaşındaki zanlı S.A.’nın sağ eli ile aracın iki koltuğu arasında bulunan el freninin olduğu bölgeye bir şeyler koyduğunun görüldüğünü belirten polis, kontrolde, uyuşturucu madde olduğuna inanılan yaklaşık 1 gram ağırlığında streç naylona sarılı hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunup, suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

ODASINDA UÇAKSAVAR MERMİSİ

Polis ayrıca zanlının Lefkoşa Küçük Kaymaklı'da kaldığı evde yapılan aramada ise, odadaki dolabın çekmecesi içerisinde bir adet uçaksavar mermisi bulunup emare olarak alındığını anlattı.

Polis memuru Taluğ zanlının mesele ile ilgili olarak vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit tekzip edileceğini, ayrıca alınan emarelerin tahlile gönderildiğini ve sonuçlarının beklendiğini belirterek soruşturma maksatlı 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç, zanlının soruşturma maksatlı 4 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar