Eski TBMM Başkanı Şentop Ada'da

7 Şubat 2024

Güncelleme: 7 Şubat 2024

A
A

Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve heyeti Ada'ya geldi. Meclis Başkanı Töre tarafından karşılanan heyet, bazı temaslarda bulunacak.

ZgotmplZ Cumhuriyet Meclisi Basın

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eski Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi.

Konuk heyeti Ercan Havalimanı’nda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile diğer yetkililer karşıladı.

Burada kısa bir açıklama yapan TBMM Eski Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, KKTC’nin kendileri açısından çok özel bir yere sahip olduğunu bu bağlamda yeni dönemde Makedonya’nın ardından ikinci ziyaretini de adaya gerçekleştirdiğini söyledi.

Prof.Dr. Şentop, görev süresi boyunca Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile birlikte iki ülke arasında ve yurt dışında önemli vazifeler yaptıklarını kaydetti.

Türkiye ve KKTC’nin her zaman güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini belirten Prof. Dr. Şentop, desteklerinin kesintisiz süreceğinin altını çizdi.

"ŞENTOP DÖNEMİNDE BİRÇOK ÇALIŞMA HAYATA GEÇİRİLDİ"

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de, Prof. Dr. Mustafa Şentop’un başkanlığı döneminde TÜRKPA’ya üye olduklarını ve TBMM ile ikili anlaşmalar imzaladıklarını anımsattı.

Kıbrıs konusunda ortak birçok çalışmayı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un başkanlığı döneminde hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Töre, “Prof. Dr. Mustafa Şentop’un başkanlığı döneminde TBMM tarafından Cumhuriyet Meclisi’ne 3 araç, basın ve bilgisayar ekipmanları hediye edildi.” dedi.

Kıbrıs meselesinin Türk milletinin ortası davası olduğunu vurgulayan Töre, milli şuur taşıyan herkesin buna katkı koyması gerektiğinin altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar