Erhürman'dan Üstel'e: Sarayönü'nden CTP'ye bir şey söyleyerek sorunları çözemezsin

2 Aralık 2023

Güncelleme: 2 Aralık 2023

A
A

Başbakan Üstel'e “Sarayönü’nden CTP’ye bir şey söyleyerek sorunları çözemezsin.” diyen Erhürman, karşılarındaki zihniyetin ortaya atılan iddiaları yanıtlamak yerine CTP’ye cevap yetiştirdiğini vurguladı.

ZgotmplZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkenin yönetilmediğini, Başbakan Ünal Üstel’in sorunlara çözüm üretmek yerine CTP’ye söz söylediğini savundu.

ARIKLI'YA ELEŞTİRİ

BRT’de Pembe Paşaoğluları’nın sorularını yanıtlayan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, kendine hükümet diyen yapının, her olayda birilerini suçladığını savunarak, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın Ercan Havalimanı'nda yaşanan sıkıntılara “sabotaj” ifadelerini kullanmasını eleştirdi ve “Dünyada herhangi bir bakan sabotaj kelimesini kaç kez kullanır? Öyle laf ederseniz ya altını doldurursunuz ya da altında kalırsınız. Birilerinin sabotaj yaptığını iddia ediyorsa bakan, ispatla mükelleftir.” dedi.

“SARAYÖNÜ’NDEN CTP’YE BİR ŞEY SÖYLEYEREK SORUNLARI ÇÖZEMEZSİN”

Memleketteki en büyük sorunun, nüfus sorunu olduğuna işaret eden CTP lideri Erhürman, uzun zamandır bu konuyu dillendirdiklerini hatırlattı.

Yabancıların mülk edinmesi sorunuyla ilgili de konuşan Erhürman, hükümetin konuyla ilgili sürekli olarak “kulağının üstüne yattığını” ileri sürdü.

Hükümetin başka yerlerden konuyla ilgili haber çıktığında paniklediğini söyleyen Tufan Erhürman, “O paniğin etkisiyle acaba CTP’ye saldırırsam kendimi kurtarabilir miyim hesabı yapıyorsunuz. Bildik ezberin arkasına saklanarak bir şeyler söylersen, konuşmaktan endişe ettiğin şeyler var demektir.” ifadelerini kullandı.

İnşaat sektörünü ve ekonomiyi korumaya çalışanın kendileri olduğuna işaret eden Erhürman, konuyu içeride çözmeyi istediklerini kaydetti.

İnşaat sektörünün ve ekonominin “sarsılmadan” önce, yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğine vurgu yapan Tufan Erhürman, Ünal Üstel’in CTP’ye yönelik açıklamalarıyla ilgili de konuştu. “Sarayönü’nden CTP’ye bir şey söyleyerek sorunları çözemezsin.” diyen Erhürman, yabancı basının ortaya iddialar koyduğunu, karşılarındaki zihniyetin bunları yanıtlamak yerine CTP’ye cevap yetiştirdiğini belirtti.

"YÖNETİM DENİLEN ŞEY, AYRI AYRI ŞATOLAR OLDU"

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “Nüfusumuz 410 bindir.” açıklamalarına da değinen CTP Genel Başkanı Erhürman, “Ünal Bey 'Bilirim söyleyemem', Ersin Bey '410 bin', Dursun Bey de 'Bilmiyorum' diyor. Yönetim denilen şey, ayrı ayrı şatolar oldu.” dedi.

Öngörülebilirliğin olmadığı koşullarda, sürdürülebilirliğin olamayacağına işaret eden Erhürman, “Bizim derdimiz bu memlekette kendi ayakları üzerinde yapıdır. Söz konusu olan bizim ekonomimizdir.” diye konuştu.

Sokakta gezerken ne olup ne bittiğinin görüldüğüne dikkat çeken Tufan Erhürman, rakama da ihtiyaç duyulmadığını ifade etti. Geçen her dakikanın memlekete zarar verdiğini söyleyen Erhürman, Düzova’da 100 dönümün üstünde bir yerin yabancı yatırımcıya verildiğini anımsattı. 

“ÜLKE YÖNETİLMİYOR” 

Erhürman, “Yabancı bir şirkete yatırım amaçlı olarak mülk edinme izni veriyorsunuz. Ne yatırımıdır diye soruyoruz, bilmiyoruz diyorlar. Siz bakanlar kurulunda yabancılara mülk satışı konuşulurken 100 dönüm üzerinde yer veriyorsunuz ve ne yapacağını da bilmiyorsunuz.” dedi.

Söz konusu zihniyetin, “Rum’a bir karış toprak vermeyiz.” ifadelerini hatırlatan Tufan Erhürman, “Hangi toprak?” diye sordu ve Kıbrıslı Türklerin yoksullaşmanın yanında yoklaştığına da vurgu yaptı.

“Okul yetmez, hastane yetmez, trafik yetmez, alt yapı yetmez, hapishane de yetmez. Yeni hapishane daha kısa süre önce açıldı ama yetmez.” diyen Erhürman, gelinen noktanın ortada olduğunu ama karşılarında ciddiyetsizliğin dibine vurmuş bir yapının olduğunu kaydetti.

Eylemlilik sürecine sokakta devam edeceklerinin altını çizen CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, gerekli takvimlendirmenin yapıldığını ifade etti. “Bu halkın bir var oluş sorunu var dediğimde endişelerini yaşıyorum. Biliyorum ki tek tek Kıbrıslı Türkler de yaşıyor.” diye konuşan Erhürman, ülkenin yönetilmediğini ifade etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar