Dört kişi eğlence sırasında polisin bastığı evde uyuşturucuyla yakalandı

Kamalı Haber, 29 Mayıs 2024

A
A

Esentepe'de bir evde düzenlenen eğlence sırasında yapılan operasyonda, uyuşturucu ile yakalanan dört kişiden ikisi cezaevine gönderilirken, diğer ikisi, teminat şartıyla serbest bırakıldı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Esentepe’de gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu maddeyle yakalanan P.A., C.A.U., C.A.U. ile M.C.O. teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, 18 Mayıs 2024 tarihinde, Esentepe’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından, eğlence düzenlenen bir ikametgaha yapılan operasyon sonucu, N.T.A.’nın tasarrufunda yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri ile içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olan ucu yanık puro ve akabinde Çatalköy’de bulunan ikametgahında yapılan aramada bir gram ağırlığında hintkeneviri bulunduğunu söyledi.

P.A.’nın tasarrufunda içerisinde hintkeneviri olan bir adet sigara ve yaklaşık 3 gram ağırlığında hintkeneviri bulunduğunu, C.A.U.’nun 2 adet MDMA türü hap, M.C.O.’nun tasarrufunda da içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan bir adet sigara bulunarak emare olarak alındığını söyleyen polis, operasyon kapsamında söz konusu ikametgahta eğlenceye katılmak için bulunan, üçüncü ülke uyruklu toplam 19 kişinin de tespit edildiğini, yapılan muhaceret kontrollerinde, 19 kişinin ülkede yasal statüsü olmadığını belirlediklerini, soruşturmanın adli şubeye devredildiğini açıkladı. 

Zanlıların 2 kez mahkemeye çıkarılarak, haklarında 11 gün tutukluluk emri alındığını belirten polis, soruşturmanın tamamlandığını, P.A. ile C.A.U.’nun ülkede kaçak yaşam sürdüğünü, C.A.U. ile M.C.O.’nun öğrenci olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Yargıç,  ikamet izni olmayan PA. ile C.A.U.’nun 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine, C.A.U. ile M.C.O.’nun ise yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, haftada bir gün polise ıspat- vücut yapmalarına ve kişi başı 40 bin TL nakit teminat yatırmalarına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar