Cumhurbaşkanı Tatar, YDP kurultayında konuştu

28 Nisan 2024

Güncelleme: 28 Nisan 2024

A
A

YDP Kurultayına katılan Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı konuşmasında, YDP’ye başarılar dileyerek çalışmalardan dolayı tebrik etti.  Tatar, YDP’nin yeni siyasete verdiği destekten dolayı tüm üyelere teşekkür etti.

ZgotmplZ

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) 4’üncü Olağan Kurultayı'nda oylama başladı. 

7 bin 614 üyenin oy kullanabileceği  Kurultayda sandıklar saat 20.00’de kapatılacak ve oy sayımına geçilecek.

TATAR'DAN TEBRİK KONUŞMASI

YDP Kurultayına katılan Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı konuşmasında, YDP’ye başarılar diledi, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik etti.  

Kurultayda demokrasi şöleni yaşanması temennisinde bulunan Tatar, YDP’nin tüm kolları, örgütleri ve üyeleriyle başardıklarının herkesin takdirinde olduğunu kaydetti. 

Bu yıl Barış Harekatı’nın 50’nci yılının hep beraber kutlanacağına işaret eden Tatar, halen devam eden tüm ambargo ve kısıtlamalara rağmen KKTC’yi Doğu Akdeniz’de bağımsız bir Türk devleti olarak bu noktaya getirebilmiş olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti. 

“Kıbrıs Türk halkının müktesep haklarını dünyaya duyurmak en büyük görevimizdir.” diyen Tatar, YDP’nin yeni siyasete verdiği destekten dolayı tüm üyelere teşekkürlerini iletti. Tatar, Annan Planı ve Crans Montana süreçlerinin ardından federal temelde bir çözümün bulunamayacağının, Kıbrıs Türk halkının haklarını inkar eden bir zihniyetle eşitlik temelinde bir anlaşma sağlanamayacağının açık bir şekilde görüldüğünü belirtti. 

Anavatan Türkiye’nin de tam desteği alınarak KKTC’nin tanınması yönünde atılan adımları hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, yeni vizyonun kökleşmesiyle bu çabaların daha da geliştirilerek devam edeceğini vurguladı, Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyelikle beraber çeşitli platformlarda KKTC’nin yer almasının bunun açık bir göstergesi olduğunu söyledi. 

Tatar, KKTC ve Anavatan sevgisini yanında, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı, özgürlüğü ve onurlu bir yaşam sürmesi çabalarının onları birbirlerine bağlayan unsurlar olduğunu ifade ederek, “Bunlar bizim, zenginliğimiz, haysiyetimiz ve onurumuzdur.” dedi. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar