Beyarmudu Sınır Kapısı genişletilecek

2 Mayıs 2024

A
A

Beyarmudu Sınır Kapısı’nda inceleme yapan Başbakan Üstel, kapının genişletilmesi için gelecek hafta başlatılacak çalışmaların, bir ay içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel, Beyarmudu Kara Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu, yol genişletmeyle ilgili çalışmalara önümüzdeki haftadan itibaren başlanacağını açıkladı.

Başbakan Üstel Beyarmudu Sınır Kapısı’nda yaptığı incelemelerden sonra basına yaptığı açıklamada, hükümet olarak bu konuyla ilgili kurdukları komisyonun gerekli tüm çalışmaları yaptığını, İngiliz tarafının genişletmeyle ilgili çalışmaları tamamlamasını beklediklerini kaydetti.

ÜSTEL: DAHA FAZLA BEKLEMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI

İngiltere'den gelen heyetin yaptığı çalışmaya ilişkin henüz kendilerine bildirilen bir netice olmadığını ifade eden Üstel, “Biz kendi tarafımızdaki genişletme işini önümüzdeki haftadan itibaren başlatacağız. Çünkü daha çok bekleyecek bir tahammülümüz kalmadı. Belki biz yaptığımız zaman İngilizler de görür ve onlar da köprünün yapımına süratli bir şekilde başlarlar” şeklinde konuştu.

Belediye başkanı ve hükümetin birlikte çalışmaları yapacağını ve bir ay içerisinde kapının açılacağını ifade eden Üstel; hedeflerinin, çalışmaları hazirana kadar bitirmek ve en azından Kıbrıs Türk tarafındaki geçişleri rahatlatmak olduğunu kaydetti.

BEBEK: GENİŞLEMENİN ARDINDAN GEÇİŞİN 2 MİLYONA ÇIKMASINI BEKLİYORUZ

Beyarmudu Belediye Başkanı Bülent Bebek de, geçişle ilgili çok uzun süredir sorun yaşandığını ifade ederek, “Bununla alakalı, belki de ilk kez hükümetimiz, özellikle Sayın Başbakanımız büyük bir irade ortaya koydu, gerekli talimatları verdi” şeklinde konuştu.

Bu kapıdan yılda yaklaşık 1,4 milyon geçiş yapıldığını, kapının, genişlemenin ardından rakamın 2 milyona çıkmasını beklediklerini ifade eden Bebek, “Hem bölge halkı hem ülkemiz bundan büyük kazanç sağlayacak. Biz de belediye olarak, yerel yönetimler olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar