Bayramlaşmada Üstel'in gündemi "ucuz et"ti: Herkes memnun

17 Haziran 2024

A
A

Gazimağusa ve İskele’de bayramlaşmaya katılan Üstel, hükümet olarak halkın alım gücünü korumak için kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini kaydetti.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa ile İskele’de partililer ve halkla bayramlaştı. 

Gazimağusa daha sonra da İskele ilçe binasında yer alan bayramlaşmada, Ünal Üstel'e eşi Zerrin Üstel, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Nahit Öncü ve milletvekilleri eşlik etti.

UBP’nin birlik ve bütünlüğünün, gönül birliğinin her etkinlikte ortaya konulmasının, kendilerine güç kattığını vurgulayan Üstel, yakaladıkları istikrarı sürdüreceklerini söyledi.

"HALKIMIZIN ALIM GÜCÜNÜ KORUMAK ADINA GEREKLİ ADIMLARI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gerek bölgesel ziyaretlerde, gerekse de sosyal medyada, hemen her kesimin ithal et kararını takdir ettiklerini söylemesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Üstel, şöyle konuştu:

“Yerel yönetim reformunda olduğu gibi ithal et kararıyla da daha uygulamaya girmeden pek çok eleştiri gelmişti. Biz kararlı durduk reformu gerçekleştirdik. Şimdi halkımızın alım gücünü ayakta tutmak için ithal et kararını aldık. Sonuçta, halkımız kaliteli ve daha ucuz et imkanına erişmiş oldu. Herkesin memnuniyetini görüyoruz. Partimizden, halkımızdan aldığımız güçle, istikrar ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın alım gücünü korumak adına gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.”

*Kurban Bayramı öncesi ülkedeki 46 noktada satışına başlanan ithal kuzu etinin fiyatı 375 TL olarak belirlenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar