Askeri bölgeden sınırı geçti, uyuşturucudan soruşturuluyor

Kamalı Haber, 10 Mayıs 2024

A
A

Askeri bölgeyi ihlal ederek Güney'e geçen ve dönüşte suçüstü tutuklanan, ayrıca üzerinde uyuşturucu içerdiği düşünülen cam pipet bulunan zanlı, yargılanmayı beklemek üzere iki ayı aşmayacak süre ile cezaevine gönderildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa’da meydana gelen askeri yasak bölgeyi ihlal ve uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından tutuklanan A.I., önce askeri mahkemeye ardından kaza mahkemesine teminat maksatlı çıkarıldı.

Askeri mahkemede 2 ay süreyle cezaevine gönderilmesine karar verilen zanlıyla ilgili olguları aktaran polis, zanlının 1 Mayıs’ta saat 20.00’de askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçtiğini ve aynı gün 23.10’da yine askeri yasak bölgeyi ihlal ederken suçüstü tutuklandığını anlattı.

Zanlının üst aramasında üzerinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet cam pipetin bulunarak, emare alındığını söyleyen polis, 2 Mayıs’ta Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve iki ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildiğini anlattı.  

Zanlının uyuşturucu kullanmadığı beyanında bulunduğunu ve devlet hastanesinde kan örneği alındığını kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç, zanlının davasında hazır olması maksadı ile 2 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar