Asayişte neler yaşandı? Uyuşturucu, hırsızlık, izinsiz ikamet...

5 Kasım 2023

A
A

Ülke genelinde yapılan asayiş denetimlerinde bir şahıs hakkında uyuşturucu bulundurma suçundan işlem yapıldı. Gazimağusa'da ise bir kumarhanede meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili olarak bir kişi tutuklandı.

ZgotmplZ

Ercan Havalimanı’ndan ülkeye uyuşturucu ile giren kişiyi narkotik dedektör köpek yakaladı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün saat 21.30 sıralarında, Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan M.Ç.N.’ye (E-28) narkotik dedektör köpek tepki verdi. Köpeğin tepkisi sonucu M.Ç.N.’nin üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında hintkeneviri turu uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı ve bahse konu kişi tutuklandı.

KUMARHANEDE HIRSIZLIK

Gazimağusa’da bu sabah saat 03.00 sıralarında, bir kumarhanede müşteri olarak bulunan bir şahıs tarafından oyun makinesi önünde bırakılan cep telefonunun H.K.(E-43) tarafından çalındığı tespit edildi. Bahse konu kişi tutuklandı.

YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ ALKOLLÜ İÇKİ SATMAK

Lefke’de faaliyet gösteren bir işletmede polis tarafından dün yapılan kontrolde, yetkili makamdan alınmış geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde izinsiz olarak muhtelif markalardaki toplam 78 şişe alkollü içkinin tasarruf edilip satışa sunulduğu tespit edildi ve işyeri işletmecisi aleyhine yasal işlem başlatıldı.

KKTC’DE İKAMET İZİNSİZ İKAMET ETMEK

Ülke genelinde polis tarafından dün yapılan denetim ve kontrollerde, ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak kaldığı tespit edilen 2 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar