Arkadaşının, cebinde para olan montunu çaldı, "sadece montu çaldım" dedi

Kamalı Haber, 29 Mayıs 2024

Güncelleme: 29 Mayıs 2024

A
A

Misafirliğe gittiği evde, arkadaşının montunu ve montun cebindeki 12 bin TL'yi çalarak ülkeden çıkan ve ülkeye tekrar geldiğinde tutuklanan zanlı, ifadesinde sadece montu çaldığını kabul etti. Zanlı iki haftalığına cezaevine gönderildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Misafir olarak gittiği evden arkadaşına ait parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan A.A., sirkat suçundan mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede olguları aktaran polis, zanlının 8 Ocak 2024 tarihleri 08.30-12.00 saatleri arasında Yenikent’te misafir olarak bulunduğu bir ikametgahta arkadaşının salonda muhafaza ettiği bir adet kırmızı renk montu, ve mont cebinde bulunmakta olan 12 bin TL nakit parayı çaldığını söyledi.

Şikâyetin 9 Ocak 2024 tarihinde yapıldığını, zanlının 9 Ocak 2024 tarihinde saat 02.00 raddelerinde KKTC'den çıkış yaptığını belirlediklerini açıklayan polis, zanlının aranan şahıs ilan edildiğini ve tutuklama emri alındığını söyledi.

Polis, 28 Mayıs 2024 tarihinde zanlının Ercan Havalimanından giriş yaptığı sırada tutuklandığını belirterek, zanlının ifadesinde sadece montu sirkat ettiğini kabul ettiğini açıkladı. 

Soruşturmanın tamamlandığını, zanlının 28 Mayıs 2024 tarihinde 30 gün turist vizesi ile KKTC'ye giriş yaptığını kaydeden polis, davalarında hazır bulunmasını sağlamak için 14 gün süreyle Merkezi Cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının 14 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar