Arıklı: 1571’de gelenlerle 1975'de gelenler aynı, istemeyen gitsin!

28 Nisan 2024

Güncelleme: 28 Nisan 2024

A
A

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, 1975’ten sonra gelenlerle 1571’de gelenlerin bir olduğunu söyledi. Bunu kabul etmek istemeyenlere seslenen Arıklı, “Kapı açık, gidebilirsiniz…” ifadelerini kullandı.

ZgotmplZ

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) 4’üncü Olağan Kurultayı'nda oylama başladı. 

7 bin 614 üyenin oy kullanabileceği  Kurultayda sandıklar saat 20.00’de kapatılacak ve oy sayımına geçilecek.

ARIKLI TÜRKİYE KÖKENLİLERE VURGU YAPTI

Genel Başkan adayı, YDP'nin mevcut Genel Başkanı Erhan Arıklı yaptığı konuşmada, bu yıl 50’inci yılının kutlanacağı Barış Harekatı’na işaret ederek, KKTC’nin yaşatılması ve kökleştirilmesi için canlarının ve kanlarının son damlasına kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Müzakereler için ortak zemin olup olmadığının tespiti için adaya gelen Birleşmiş Milletler temsilcisinin YDP ile görüşmediğini hatırlatan Arıklı, YDP’nin KKTC’nin kaderini belirleyebilecek bir parti olduğunu kaydederek, bunu kabul edemeyenlerin kabul etmek dışında bir çaresi olmadığını belirtti. 

YDP’nin 1975’ten sonra gelen vatandaşların çoğunluğu oluşturduğu bir parti olduğunu hatırlatan Arıklı, bu kişilerin 1571’de gelenlerle bir olduğunu söyledi. Bunu kabul etmek istemeyenlere seslenen Arıklı, “Kapı açık, gidebilirsiniz…” diye konuştu. 

Gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de işaret eden Arıklı, bir taraftan federasyon isteyenlerin, diğer tarafta Anavatanla birlikte şerefli KKTC’yi yaşatmak isteyenlerin yarışacağı bu seçimlerin kaderini YDP seçmeninin belirleyeceğini kaydetti. 2020 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yürüttükleri stratejiler sonucunda mevcut sonucun elde edildiğini belirten Arıklı, “Bu stratejileri kuran Erhan Arıklı’nın görevden alınması isteniyor.” serzenişinde bulundu. 

 Seçimin ardından yaşanabilecek kırgınlıklardan duyduğu kaygıyı da ifade eden Arıklı, parti için çok değerli olan Genel Sekreter Talip Atalay’ın başkan adayı olmasına ilişkin eleştirilerde bulunarak, Atalay’ın konuşmasında hedef ve projelerin yer almadığını savundu. Arıklı, Atalay’a yönelik bazı iddialara karşı kendilerinin her zaman ona sahip çıktığını da söyleyerek, kendisinden benzer desteği bulamadığını kaydetti. 

“YDP’NİN ŞEREFLİ ÜYELERİ, EMEKTARLARI MEŞALEYE SAHİP ÇIKACAKTIR”

“İnanıyorum ki YDP’nin şerefli üyeleri, emektarları meşaleye sahip çıkacak… Bugün önemli bir karar vereceksiniz. Vefanın, vicdanın, ne olduğunu birilerine hatırlatacaksınız.” diye konuşan Arıklı, tüzük gereği, genel başkanlıktaki son dönemi olduğunu hatırlatarak, kendisinden sonraki dönemde  bayrağın daha iyi yerlere, Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına götürüleceğine inanç belirtti.

Arıklı, “Aynı inanç ve kararlıkla sizlerden aldığımız güçle devam edersek YDP’nin hükümet kuracak parti olması kaçınılmazdır.” dedi. 

İsias Otel davası  mahkeme sürecine de değinen Arıklı, emsal bir ceza kararı verileceğini hatırlatarak, bu davanın takipçisi olduklarını söyledi, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet diledi. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar