Aracında uyuşturucu bulunan Nijeryalı'nın kaçak olduğu ortaya çıktı

Kamalı Haber, 15 Mayıs 2024

A
A

Girne'de polis, park halindeki araçta hintkeneviri buldu. Nijerya uyruklu sürücünün, 5 ayı geçkin süredir ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkemede 75 gün için, tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Girne’de 2 Mayıs tarihinde saat 15.00 sıralarında Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminali içerisinde şüpheli görülen araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı aramada, hintkeneviri türü uyuşturucu bulunan araç sürücüsü 24 yaşındaki Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi I.O.O. tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede polis, zanlının "kanunsuz uyuşturucu madde alma verme ve tasarruf" ile "KKTC’de ikamet izinsiz bulunma" suçlarından methaldar olduğunu söyledi. 

Polis, zanlının Girne’deki Dr. Halim Hocaoğlu Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminali içerisinde şüpheli görülen park halindeki KY 758 plakalı araçta polis ekipleri tarafından yapılan aramada, 25,263 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile aracın direksiyon altındaki bölme içerisinde 50 Stg, 200 dolar ve 800 TL nakit paranın bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Zanlının suçüstü yakalandığını mahkemeye aktaran polis, aynı gün narkotik ekipleri tarafından zanlının Ozanköy’deki evinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını söyledi.

Zanlının Nijerya uyruklu olduğu ve 29 Kasım 2023 tarihinden bu yana KKTC’de ikamet izni olmadan bulunduğunu belirten polis, zanlının 75 günü aşmayacak şekilde mahkemesinde hazır bulunması için merkezi cezaevine gönderilmesini mahkemeden talep etti. 

Mahkeme talebi onayladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar