6 gündür tutukluydu, kumarda kazandığı ortaya çıktı

6 Haziran 2024

A
A

Ercan Havalimanı'ndan 24 bin 500 ABD Dolar'ı ile çıkış yaparken yakalanan kişinin, parayı kumarhanede kazandığı doğrulandı. Zanlı teminat olmaksızın serbest bırakıldı.

ZgotmplZ

Ercan Havalimanı'ndan 24 bin 500 ABD Dolar'ı ile çıkış yapmaya çalışırken “Para ve Kambiyo Yasasına Aykırı” suçlamasıyla tutuklanan U.T. Q. A. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Zanlının tasarrufunda bulunan paranın suç geliri olmadığı tespit edildi. Zanlıya sadece “Para ve Kambiyo Yasasına Aykırı” suçundan dava okundu. Zanlı teminat olmaksızın serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Zanlı 31 Mayıs 2024 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Ercan Havalimanı'nda kale 12 diye bilinen X-ray cihazında KKTC'den çıkış yapacağı bir sırada beraberinde 10 bin Euro veya muadili döviz veya Türk lirasından fazla olan 24 bin 500 ABD Dolar'ı nakit para bulundurarak para ve kambiyo yasasına aykırı harekette bulunmuştu. Tutuklanan zanlı ifadesinde paraları 4 ayrı casinodan kazandığını beyan etmişti.  İki kez mahkemeye çıkarılan zanlı hakkında toplam 6 gün süre temin edilmişti. Bu süre içerisinde yapılan soruşturmada zanlının tasarrufundaki paranın kara para olmadığı belirlendi.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar