5 kişi, 18 yaşındaki kıza tecavüzden yargılanıyor

26 Nisan 2024

Güncelleme: 27 Nisan 2024

A
A

Girne’de 18 yaşındaki genç kızı eve götürerek, sırayla tecavüz eden 5 kişi mahkemeye çıkarıldı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Girne’de eğlence mekanında tanıştıkları 18 yaşındaki I.F. isimli kızı kaldıkları eve götürerek, sırayla tecavüz ettikleri iddia edilen Y. A, İ. A, Ş K, Z K., ve B. Y. Cinsel Tecavüz suçundan ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şubede görevli polis memuru Kazım Sevnç mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlıların I.F. ve bir kız arkadaşıyla 13 Nisan 2024 tarihinde Girne’de bir eğlence mekânında tanıştıklarını söyledi. Polis, I.F.’nin kız arkadaşının zanlı İ.A ile Girne’de kaldığı eve gittiğini belirtti.

Polis, daha sonra zanlıların I.F.’ye ile arkadaşının fenalaştığını söyleyerek, genç kızı Ömer Sami Coşar Sokakta bulunan bir apartman dairesine götürdüklerini söyledi.

Polis, eve götürülen I.F.’nin zanlı Y. A, tarafından yatak odasına götürüldüğünü, yatağa itildiğini belirtti.  Polis, odaya art arda giren 5 zanlının sırasıyla I.F.’ye tecavüz ettiğini açıkladı.

POLİSE ŞİKAYET ETTİ

Polis, olay sonrasında kendisini arkadaşlarının yanına araç ile götüren Y. A. ve B.Y. gittikten sonra genç kızın olayı 4 kıza anlattığını söyledi.

Polis, I.F. ile 4 kız arkadaşının polise gelerek, şikayetçi olduğunu belirtti. Polis, müştekinin cep telefonunda zanlıların ikamet ettikleri dairenin konumunun tespit edildiğini, zanlıların Türkiye' ye dönüşleri olduğundan valizlerini toplamış ve hava limanına ayrılmak üzere oldukları sırada tutuklandıklarını açıkladı.

Polis, zanlıların cep telefonlarının emare olarak alındığını, yapılan incelemede olay ile ilgili videolar tespit edildiğini, akabinde PGM Data İnceleme uzmanları tarafından gerekli incelemelerin yapılabilmesi için yazışmalar yapıldığını söyledi. Polis memuru, olay yeri inceleme uzmanı tarafından yatak odasındaki çarşaf ve kullanılmış 5 adet içi dolu prezervatifin Türkiye’ye gönderilmek üzere emare alındığını belirtti.

Polis, zanlı Y.A’nın ifadesinde I.F.’nin kendi rızası ile 5 kişiyle birlikte olduğunu söylediğini aktardı.

Polis, zanlıların 14 Nisan ve 17 Nisan tarihlerinde mahkemeye çıkarılarak, toplam 11 gün tutukluluk emri alındığını belirtti.

Polis, 18 ifade alındığını, olay gecesi konu ikametgaha gerek zanlıların gerekse müştekinin gidişleri ile ilgili 3 aracın KGYS görüntülerinin ve araç şoförlerinin ifadelerinin temin edildiğini belirtti. 

Polis, genç kız ve zanlılardan alınan kan örneklerinin Devlet Laboratuvarında alkol ve uyuşturucu madde tespiti için yollandığını ancak sonuçların henüz temin edilmediğini açıkladı.

Polis, 25 Nisan 2024 tarihinde PGM Data İnceleme uzmanları tarafından gerek müştekinin gerekse zanlıların cep telefonlarında yapılan incelemede müştekinin olay gecesi 2 kişiden yardım istediği ve 3 zanlının cep telefonlarında videolar,  2 zanlının telefonunda yazdığı mesajların tespit edildiğini açıkladı.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini, beklenen analiz sonuçları olduğunu, ayrıca cep telefonu incelemelerinin sürdüğünü ifade ederek, 7 gün ek süre istedi. 

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar