18 yaşındaki kıza tecavüzden yargılanan 5 kişiye, 7 gün ek tutukluluk

Kamalı Haber, 2 Mayıs 2024

Güncelleme: 2 Mayıs 2024

A
A

Girne’de, 18 yaşındaki genç kızı eve götürerek, sırayla tecavüz ettikleri iddia edilen 5 zanlıya yeniden çıkarıldıkları mahkemede, 7 gün daha tutukluluk verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Girne’de eğlence mekanında tanıştıkları 18 yaşındaki I.F. isimli kızı kaldıkları eve götürerek, sırayla tecavüz ettikleri iddia edilen Y. A, İ. A, Ş K, Z K., ve B. Y. Cinsel Tecavüz suçundan ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, zanlıların I.F. ve bir kız arkadaşıyla 13 Nisan 2024 tarihinde Girne’de bir eğlence mekânında tanıştıklarını söyledi. Polis, I.F.’nin kız arkadaşının zanlı İ.A ile Girne’de kaldığı eve gittiğini belirtti.

Polis, daha sonra zanlıların I.F.’ye İ.A ile birlikte olan arkadaşının fenalaştığını söyleyerek, genç kızı Ömer Sami Coşar Sokakta bulunan bir apartman dairesine götürdüklerini, I.F.’nin zanlı Y. A, tarafından yatak odasına götürüldüğünü, yatağa itildiğini belirtti. Polis, odaya art arda giren 5 zanlının sırasıyla I.F.’ye tecavüz ettiğini açıkladı.

POLİSE ŞİKAYET ETTİ

Polis, olay sonrasında kendisini arkadaşlarının yanına araç ile götüren Y. A. ve B.Y. gittikten sonra genç kızın olayı 4 kıza anlattığını, I.F. ile 4 kız arkadaşının polise gelerek, şikayetçi olduğunu belirtti.

Polis, müştekinin cep telefonunda zanlıların ikamet ettikleri dairenin konumunun tespit edildiğini, zanlıların Türkiye'ye dönüşleri olduğundan valizlerini toplamış ve havalimanına gitmek üzere ayrılacakları sırada tutuklandıklarını açıkladı.

Polis, zanlıların cep telefonlarının emare olarak alındığını, yapılan incelemede olay ile ilgili videolar tespit edildiğini, akabinde PGM Data İnceleme uzmanları tarafından gerekli incelemelerin yapılabilmesi için yazışmalar yapıldığını, ayrıca olay yeri inceleme uzmanı tarafından yatak odasındaki çarşaf ve kullanılmış 5 adet içi dolu prezervatifin Türkiye’ye gönderilmek üzere emare alındığını belirtti.

ZANLILARIN CEZAİ SORUMLULUKLARININ TAM OLDUĞUNA DAİR RAPOR ALINDI

Polis, zanlı Y.A.'nın ifadesinde I.F.’nin kendi rızası ile 5 kişiyle birlikte olduğunu söylediğini aktararak, zanlıların tutuklu olduğu 11 gün içerisinde, zanlılarla genç kızın Barış Ruh Ve Sinir Hastanesinden gerekli muayeneden geçmesinin sağlandığını ve rapor sonrasında zanlıların tümünün suça yönelik cezai sorumluluklarının tam olduğu yönünde raporlar temin edildiğini söyledi.

18 ifade alındığını, olay gecesi konu ikametgaha gerek zanlıların gerekse müştekinin gidişleri ile ilgili 3 aracın KGYS görüntülerinin ve araç şoförlerinin ifadelerinin temin edildiğini belirten polis, 25 Nisan 2024 tarihinde PGM Data İnceleme uzmanları tarafından gerek müştekinin gerekse zanlıların cep telefonlarında yapılan incelemede müştekinin olay gecesi 2 kişiden yardım istediği ve YA., İ.A. ve Ş.K.'nin cep telefonlarında videolar, Y.A. ve Z.K.’nin telefonunda yazdığı mesajların tespit edildiğini açıkladı. 

Polis, analiz raporlarında, zanlılarda alkol tespit edilmediğini, müştekide ise 52 promil alkol tespit edildiğini açıklayarak, ayrıca savunmanın müştekinin bir şahsa 5 kişiyle kendi isteği ile birlikte olduğunu söylediğini iddia ettiğini, söz konusu tanığın ifadesinin alınacağını söyledi ve 7 gün ek süre talep etti.

Yargıç, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar