Zeytin ağaçları ile ilgili izinler artık Tarım Dairesi'nden alınacak

30 Ocak 2024

Güncelleme: 30 Ocak 2024

A
A

Tarım Dairesi, zeytin ağaçlarıyla ilgili yapılacak her tür müdahale için izinlerin bundan böyle Tarım Dairelerinden alınacağını duyurdu.

ZgotmplZ

Tarım Dairesi, zeytin ağaçlarıyla ilgili bölge kaymakamlıklarından alınan izinlerin artık Tarım Dairelerinden alınması gerektiğini duyurdu

Tarım Dairesi'nin duyurusunda, zeytin ağaçlarının derin kesilmesi, sökülüp taşınması ve gençleştirme budaması yapılmasının izne tabi olduğu ve zeytin ağaçlarıyla ilgili bölge kaymakamlıklarından alınan izinlerin artık Tarım Dairelerinden alınması gerektiği belirtildi.

Tarım Dairesi, başvuruların en yakın Tarım Dairesine yapılması gerektiğini belirtti.

İZİNSİZ YAPILACAK MÜDAHALELERİN YAPTIRIMI BULUNUYOR

Daireden yapılan açıklamada, zeytin ağacı, zeytin ve zeytin ürünlerinin yönetimi, korunması ve sınıflandırılması, zeytin ağacı varlığının korunması ve ıslahı ile ilgili kuralların 26 Haziran 2023’te kabul edilip yürürlüğe giren "Zeytin ve Zeytin Ürünleri Yasası"nda belirlendiği anımsatıldı.

İzinsiz yapılacak her müdahalenin cezai ve hukuki işleminin söz konusu olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yasa ve hukuki işlemler konusunda Tarım Dairelerinden bilgi alınabileceği ifade edildi.

Açıklamada, üreticilerin, istenmeyen hukuki sonuçlarla karşılaşılmaması adına dikkatli olması ve hassas davranması istendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar