Yollar kurumların iş birliği ile aydınlanıyor

21 Kasım 2023

Güncelleme: 21 Kasım 2023

A
A

Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu'nda çalışmayan aydınlatmalar tamir ediliyor.

ZgotmplZ Gazimağusa Belediyesi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Karayolları Dairesi, Gazimağusa Belediyesi ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu iş birliğinde yürütülen çalışma çerçevesinde Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerindeki çalışmayan aydınlatmalar tamir ediliyor.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yapılacak çalışma kapsamında trafik kazalarını önlemek ve toplumun trafikte güvenli seyri amaçlanıyor.

"KARAYOLLARI DAİRESİ YEREL YÖNETİMLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPTI"

Karayolları Dairesi Müdürü Dürdane Abi Acı yaptığı açıklamada, ülke genelinde var olan aydınlatma sorunlarının giderilmesi için Karayolları Dairesi’nin yerel yönetimlerle iş birliği yaptığına dikkat çekerek, aynı anda Gazimağusa, Lefkoşa, Gönyeli-Alayköy, Esentepe ve Girne bölgelerinde belediyelerle yürütülen iş birliği çerçevesinde yollardaki aydınlatma sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu ifade etti.

Kurumların durumunun herkesin malumu olduğunu söyleyen Acı, “Dolayısı ile güçlerimizi birleştirirsek sorunları daha hızlı çözüme kavuşturup halkımıza hizmet sunabiliriz.” dedi.

Göreve geldiği günden beri gerek temizlik konusunda gerekse diğer konularda yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde olduğuna vurgu yapan Acı, bunun da daha kısa sürede daha fazla hizmet ağını genişletmeye yardımcı olduğunu ifade etti. Acı, iş birliğinden dolayı Gazimağusa Belediyesi ve Kıb-Tek'e  teşekkür ederek, “İş birliği ile yapılan her işte başarı vardır. Umarım her kurum ve yerel yönetimle bu iş birliği sağlanarak halka sunulan hizmetin devamlılığını koruruz.” ifadelerini kullandı.

"KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ SAYESİNDE SORUNLAR DAHA KOLAY ÇÖZÜME KAVUŞUYOR"

Gazimağusa Belediyesi Meclis üyesi Hüseyin Aranır da kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekerek, kurumlar arası iş birliği sayesinde sorunların daha kolay çözüme kavuştuğunu belirtti.

Söz konusu çalışmada Karayolları Dairesi’nin bütçesinin imkan verdiği ölçüde malzeme temini sağladığını, Gazimağusa Belediyesi’nin eksik olan bazı malzemelerin teminini sağladığını, Belediye Bayındırlık Şubesi Elektrik İşleri Birimi ile Kıb-Tek Gazimağusa Bölge Amirliği'nin de personel desteği sağladığını açıkladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar