Yerel Yönetimler Master Planı için ortak çalışma

3 Kasım 2022

Güncelleme: 3 Kasım 2022

A
A

Türkiye İçişleri Bakanlığı, TC Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TC Belediyeler Birliği ve TC İller Bankası A.Ş. temsilcileri, “KKTC Yerel Yönetimler Master Planı” hazırlıkları çerçevesinde KKTC'ye ziyarette bulundu.

Türkiye'den KKTC'ye gelen İçişleri Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Belediyeler Birliği ve İller Bankası A.Ş. temsilcileri,  “KKTC Yerel Yönetimler Master Planı” hazırlıkları nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ziyarette bulundu.

Türkiye heyeti KKTC'de bir dizi temasta bulundu

TC Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi’nden (KEİ) yapılan açıklamaya göre, mevcut durum tespiti, saha ziyareti ve çalışma toplantıları yapacak heyet, KKTC kurumları ile dün ortak çalışmalara başladı. Yürürlükte bulunan yasa uyarınca belediyelerin yetki, görev ve sorumluluklarına ve belediyelerin birleştirilmesi reformuna ilişkin bilgi de verilen heyet, belediyeler mevzuatı ve değişiklik yasa tasarıları hakkında bilgilendirme toplantısına katılacak.

CUMHURBAŞKANI TATAR KABUL ETTİ

Ortak çalışmalarını yarın tamamlayacak heyet, ilk günkü ziyaretler kapsamında İçişleri Bakanlığı Yerel Yönetimler Müdürlüğü’ndeki toplantının ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler tarafından kabul edildi.

Kuzey Kıbrıs'ta Türkiye'den gelen heyetin katılımıyla çalışmalar gerçekleştiriliyor
ADADAKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK

TC Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü KKTC İçme Suyu ve Sulama projeleri hakkında da bilgilendirilecek heyet, ziyaretleri kapsamında Girne, Güzelyurt, Gazimağusa ve İskele belediyelerine ziyaretlerde bulunarak, adadaki çalışmalarını tamamlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar