Valizinde ilaçlarla ülkeye girdi... Zanlı: Valiz emanetti... Avukatı: İlaçları hediye getirdi

Kamalı Haber, 10 Haziran 2024

Güncelleme: 10 Haziran 2024

A
A

Ercan'dan valizinde muhtelif marka ve miktarda cinsel gücü artırıcı ve yeşil reçeteye tabi hap ve ilaçlarla ülkeye giren Alman vatandaşının avukatı, mahkemede ilaçları hediye etmek için getirdiğini söyledi. Zanlı üç gün daha tutuklu bekleyecek.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Ercan Havalimanında KKTC'ye yolcu olarak giriş yaptığı esnada valizinde cinsel gücü artırıcı ve yeşil reçeteye tabi hap ve ilaçlar bulunarak tutuklanan Alman vatandaşı B.B., yeniden mahkemeye çıkarıldı. 

Mahkemede olguları aktaran polis, 7 Haziran 2024'te saat 03.00 sıralarında, zanlının valizlerinde yapılan aramada, "3 kutu 200 mg. Tilitin marka ilaç, 2 kutu 20 tüp toz, 50 adet 60 mg Vidalista, 1 kap içerisinde 30 adet 8 mg Subutez hap, 14 adet beyaz içerikli kapsül" bulunduğunu belirterek, zanlının İlaç ve Eczacılık Yasasıma Aykırı Harekette Bulunma suçundan tutuklandığını, edilen ilaçlara emare olarak el konulduğunu söyledi.

İlaçların İlaç ve Eczacılık Dairesine gönderildiğini aktaran polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 3 gün ek süre talep etti.

Zanlının avukatı ise söz konusu ilaçların Almanya’da yasak olmadığını, zanlının da ülkeye gelirken, arkadaşlarına hediye etmek için söz konusu ilaçları getirdiğini söyledi.

Yargıç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar