Üstel'den 10 Kasım mesajı: Atatürk'ün ilkelerinin aydınlattığı yolda yürümeye devam edeceğiz

9 Kasım 2023

Güncelleme: 9 Kasım 2023

A
A

Başbakan Üstel, 10 Kasım mesajında, "Atatürk'ün ilkelerinin aydınlattığı yolda geleceğe doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Üstel mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe altın harflerle yazdıran, O’nu büyük bir lider ve komutan yapan en büyük özelliğinin milletine duyduğu sonsuz güven ve inanç olduğunu kaydetti.

Üstel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığın mimarı, büyük önder, asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe altın harflerle yazdıran, O’nu büyük bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Bu inançtan doğan, birlik ve beraberlik bugün 100. Yılı’nı kutlayan cumhuriyetin doğuşuna vesile olmuştur.

Milletimizin her bir ferdi gibi, Kıbrıs Türk halkı da o günlerden bugüne Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlanmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra kendi topraklarında verdiği varoluş mücadelesini taçlandırarak kavuştuğu Cumhuriyetini çağdaş, laik ve demokratik temeller üzerine inşa etmiştir.

Bugün bizlere düşen görev sadece Atatürk'ü anmak değil, O'nun ortaya koyduğu çağdaş vizyona bağlı kalarak ülkemizi daima ileriye taşımaktır. Kimsesinin kuşkusu olmasın, Kıbrıs Türk Halkı olarak, Atatürk'ün ilkelerinin aydınlattığı yolda, O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden aldığımız ilham ve güçle geleceğe doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak her türlü sıkıntının üstesinden gelecek ve ülkemizi daha güzel yarınlara kavuşturmak için canla başla çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde, saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz... Aziz ruhu şad olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar