Üstel: Köklü çözümlerle alt yapı sorunları çözülecek

31 Ocak 2024

Güncelleme: 31 Ocak 2024

A
A

Başbakan Ünal Üstel, Geçitköy ve Karşıyaka Balıkçı Barınağı'nda incelemelerde bulundu. Üstel, selin yol açtığı altyapı sorunlarına karşı köklü çözümlerle çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

ZgotmplZ

Başbakan Ünal Üstel, yaşanan şiddetli yağışlar ve su baskınları sonucu etkilenen Geçitköy ve Karşıyaka Balıkçı Barınağı'na giderek incelemelerde bulundu.

Başbakan, can kaybının olmamasının tesellisi olduğunu belirterek, hasar tespiti için teknik ekiplerin hızlı bir şekilde çalışacağını ifade etti.

Ayrıca, sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşların geçici olarak Lapta Gençlik Kampı'na yerleştirileceğini ve gerekli yardımların yapılacağını söyledi.

Başbakan Üstel, selin yol açtığı altyapı sorunlarına karşı köklü çözümlerle çalışmalar yapacaklarını da belirtti.

Üstel şu açıklamayı yaptı:

''Can kaybı olmadığı için Allah’a şükür ediyoruz. Ülke genelinde selden zarar gören her insanımızın acısı, bizim de acımızdır.

Hem kaymakamlıklarımız hem de belediyelerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Maalesef bazı yerlerde yaşanan sel felaketi büyük hasara neden oldu.

Allah’a şükürler olsun ki can kaybımız yok. Bu tek tesellimiz. İki gündür hem bölgelerimizde hem de kaymakamlarımızla durum değerlendirmelerimizi yaptık. Halkımız için neler yapılabileceğini belediye başkanlarımızla ve ilgili birimlerimizle ele aldık. Süratli şekilde mağdur olan insanlarımızın mağduriyetini gidermek için ‘önce insanımız’ dedik.

Yollarımızda da sel felaketinden dolayı büyük aşınmalar oldu. Geçici bir süre insanımız rahat seyahat edebilsin diye gerekli çalışmalar yapılacak. Ardından köklü çözümlerle yollarımızdaki altyapıları gözden geçirerek, iyileştirmelerini yapacağız.

İnsanımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız. İnsanımızın evlerini su bastığı, evlerinde yemek pişiremedikleri için onların yemek ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Hayvancımıza yem ve bala desteği veriyoruz. Desteklerimiz yarın ve diğer gün de devam edecek. İnsanlarımızın sıkıntıları sona erene kadar, hükümetimiz insanımızın üzerinden elini çekmeyecektir.''

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar