Üçü bir arada: Toz, fırtına ve yağmur...

10 Mayıs 2024

Güncelleme: 11 Mayıs 2024

A
A

Ülke genelinde bu sabahtan itibaren etkili olmaya başlayan toz zerrecikleriyle birlikte, gece saatlerine kadar sürecek fırtına uyarısı yapıldı. Ayrıca çarşamba gününe kadar yağmurlu havanın etkili olacağı duyuruldu.

ZgotmplZ

Bugün itibarıyla başlayan toz zerrecikleriyle birlikte, güney ve doğu yönlerden kuvvetli rüzgarlarla birlikte fırtına uyarısı yapıldı.

Hava tahminlerine göre, çarşamba gününe kadar yağışlı hava etkili olacak.

FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Dairesi bugün öğle saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini artırarak fırtınamsı şeklinde eseceği uyarısında bulundu.

Daire'den yapılan açıklamada, kuzey ve doğu yönlerden esen rüzgarın, 12.00-22.00 saatleri arasında 7 kuvvetinde ve fırtınamsı şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

CUMARTESİ GECESİNE KADAR TOZLU HAVA

Nisan ortasından bu yana aralıklarla devam eden tozlu hava, geri döndü.

Meteoroloji Dairesi’nin yayınladığı uyarıya göre, Kuzey Afrika üzerinden taşınan toz zerrecikleri bu sabahtan yarın saat 21.00’e kadar bölgede hava kirliliği yaratacak.

5 GÜN BOYUNCA YAĞMUR ETKİLİ

Meteoroloji Dairesi’nin tahmini hava raporuna göre, 11-17 Mayıs tarihleri arasında bölgenin alçak basınç sistemi ile üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalması bekleniyor.

Cumartesi günü havanın yer yer hafif sağanak yağmurlu olacağı, pazar ve pazartesi günlerinde ise havanın yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu olacağı belirtildi.

Çarşamba gününe kadar bölgenin hafif yağmurlu olacağı kaydedilen açıklamada, perşembe ve cuma günleri ise havanın açık ve az bulutlu olacağı belirtildi.

Açıklamada, en yüksek hava sıcaklığının genellikle iç kesimlerde 26-29 derece ve sahillerde 21-24 derece dolaylarında seyretmesinin beklendiği, rüzgarın genellikle Güney ve Batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli, yarın ise kuvvetli, yer yer fırtınamsı olarak esmesinin beklendiği kaydedildi.

KKTC SAATLİK VE GÜNLÜK CANLI HAVA DURUMU, KIBRIS VE DÜNYA 7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ, ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDEKİ HAVA DURUMU, SICAKLIK, RÜZGAR NEM VE YAĞIŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar