Üç gün yağmur var... Sıcaklıklar önemli ölçüde düşecek

25 Kasım 2023

Güncelleme: 25 Kasım 2023

A
A

KKTC’de havanın bugünden itibaren 3 gün yağmurlu olması, hava sıcaklığının ise hafta sonundan sonra 17 santigrat dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

ZgotmplZ

Meteoroloji Dairesi, 25 Kasım –1 Aralık tarihlerini kapsayan hava tahmin raporunu açıkladı.

Buna göre,  belirtilen süre içerisinde ülkenin  alçak basınç sistemi ile periyodun ilk günleri serin ve nemli, diğer günlerde ise  soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında  kalacağı tahmin ediliyor.

Rapora göre bugün parçalı çok bulutlu zamanla yağmurlu, akşam saatleri sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu; yarın parçalı ve çok bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu; pazartesi günü ise paçalı bulutlu öğleye kadar yer yer hafif sağanak yağmurlu olacak.

Salı gününden cumartesi gününe kadar ise parçalı bulutlu geçecek.

Periyod süresince en yüksek hava sıcaklığı periyodun ilk günleri iç kesimlerde ve sahillerde 21 - 24, diğer günlerde ise 17 – 20 santigrat derece dolaylarında seyredecek.

Rüzgarın ise periyodun ilk günleri güney ve batı yönlerden orta kuvvette zamanla kuvvetli yer yer fırtına şeklinde diğer günlerde ise kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KKTC SAATLİK VE GÜNLÜK CANLI HAVA DURUMU, KIBRIS VE DÜNYA 7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ, ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDEKİ HAVA DURUMU, SICAKLIK, RÜZGAR NEM VE YAĞIŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar