UBP'de siyaset dersleri: "Siyaset Akademisi" martta başlıyor

26 Şubat 2024

A
A

UBP'de mart ayında başlayacak Siyaset Akademisi'nin konuşulduğu ilçe başkanları toplantısı yapıldı. Akademide "Mavi Vatan" kavramının yaratıcısı Doç. Dr. Yaycı da ders verecek.

ZgotmplZ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) İlçe Başkanları, Lefkoşa İlçe Başkanlığında “Siyaset Akademisi ve son siyasi gelişmeler” gündemiyle toplandı.

Lefkoşa İlçe Başkanlığında yer alan ve mart ayında başlaması planlanan “Siyaset Akademisi programı” başta olmak üzere, örgütlerin güçlendirilmesi için atılacak adımlar ile son siyasi gelişmelerin ele alındığı toplantı, Lefkoşa İlçe Başkanı, Milletvekili Ahmet Savaşan, Gazimağusa İlçe Başkanı Nahit Öncü, Girne İlçe Başkanı Bülent Kutay, İskele İlçe Başkanı Metin Güllü, Güzelyurt İlçe Başkanı Mutlu Atasayan ve Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey’in katılımıyla yapıldı.

AKADEMİDE İLK DERSİ EROĞLU VERECEK

UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Siyaset Akademisinin, uzman öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ve UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu’nun “Dünden Bu Güne UBP” konulu açılış dersi ile başlaması planlanıyor.

BİRÇOK UZMAN YER ALIYOR

Etkinlikte;

  • “Mavi Vatan” kavramını literatüre kazandıran Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı,
  • “Türklerin Psikolojisi, Tarihin Ruhumuzda Bıraktığı İzler” kitabının yazarı Prof. Dr. Erol Göka,
  • “Yapay Zeka ve Politika İlişkisi” konusunda Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan 
  • Ayrıca UBP kurucuları, diplomatlar, KKTC üniversitelerinden alanında uzman öğretim üyeleri ve uzman konuşmacıların yer alacağı duyuruldu.
DİĞER DERSLER

Açıklamada akademi kapsamında ayrıca şu konularda dersler verileceği belirtildi:

“UBP’nin kuruluş süreci ve Kıbrıs Türk siyasi tarihindeki önemi, Kıbrıs sorununun tarihçesi, müzakere süreci, Annan Planı süreci ve referandum, Kıbrıs’ın AB üyelik süreci, iki devletli çözüm modelinin temelleri, uluslararası hukuk bağlamında Kıbrıs meselesi, medya okuryazarlığı, ekonomide temel kavramlar ve modeller, UBP iktidarlarında gerçekleştirilen KKTC’deki büyük projeler ve ekonomiye katkısı, siyasette stratejik iletişim ve kamu yönetimi, yerel yönetimler perspektifinden UBP belediyeciliği ve KKTC’ye kazandırılan projeler, toplumsal yapı ve aile kurumu, Kıbrıs, Türkiye ve dünyadaki su sorunu ve çözüm önerileri, sürdürülebilir turizm çeşitleri ve KKTC’deki istihdam fırsatları.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar