Türk Devletleri Teşkilatı'ndan 15 Kasım tebriği

15 Kasım 2022

Güncelleme: 15 Kasım 2022

A
A

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Ömüraliyev, KKTC’nin kuruluş yıl dönümünü kutladı.

ZgotmplZ

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev, Türk Devletleri Teşkilatı’nın internet sitesinde yayınlanan mesajında “Semerkant’ta geçtiğimiz hafta düzenlenen tarihi Liderler Zirvemiz esnasında teşkilatımıza katılan gözlemci üyemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümü 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Türk Devletleri Teşkilatı ve şahım adına en içten tebriklerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

Ömüraliyev, mesajına şöyle devam etti:

“Semerkant Zirvemizde TDT bünyesinde 2023 yılı Türk Medeniyetinin Yükseliş Yılı ilan edilmiştir. Teşkilat olarak, Türk Dünyası için anlam taşıyan 2023 yılında üye ve gözlemci devletlerimizle gerek bölgemiz gerekse küresel düzeyde barış, istikrar ve kalkınma için çalışmaya devam edeceğimizi vurgulamak isterim.

Bu vesileyle KKTC hükümetine ve kardeş halkına kalbi tebriklerimi sunarken, tüm Türk Dünyasına müreffeh bir gelecek dilerim.”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Türk Devletleri Teşkilatı'na gözlemci üye olarak kabul edilmiş, alınan kararı Özbekistan'da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları 9'uncu Zirvesi'nde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar