Töre'den özgürlük mesajı: Güzelyurt'tan bu bayrak artık inmez

4 Mayıs 2024

A
A

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, “Güzelyurt’a bir bayrak çektik, bu bayrak artık inmez.” dedi.

ZgotmplZ Meclis Basın Bürosu

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nin yıl sonu müsameresine katıldı.

Meclisten verilen bilgiye göre, Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Töre, sanata kültüre ve bilimsel çalışmalara her zaman önem vermek zorunda olduklarını dile getirerek, "Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi"nin gençler tarafından iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Türk gençliğinin birinci görevinin KKTC’ne sahip çıkmak olduğunu ifade eden Töre, devletin bağımsızlığının ilelebet korunacağını kaydetti.

Töre, “Bu Kıbrıs Türk gençliğinin asli görevidir. Bu görevi yerine getirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

Gençlerin tarihini ve ecdadını iyi bilerek sahip çıkarak nerden gelip nereye gidildiğini iyi analiz etmesine değinen Zorlu Töre, özgürlük ve güvenliğin kıymetinin bilinmesini diledi.

Yaşanan sıkıntılar olabileceğine işaret eden Töre, bu sıkıntıların geçici olduğunu söyledi ve “Daimi olan özgürlük, güvenlik, vatandır. Bunlar mutlaka sağlam tutulmalıdır. Ulusal değerlerimize sahip çıkarak yola devam edebiliriz.” dedi.

Her şeyden taviz verilebileceğini ancak özgürlükten ve vatan sevgisinden taviz verilemeyeceğini ifade eden Töre, Güzelyurt’a artık bir bayrak çekildiğini ve bu bayrağın artık inmeyeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar