Töre: Sürüş ehliyeti çok geniş anlamda ele alınmalı

24 Nisan 2024

Güncelleme: 24 Nisan 2024

A
A

Meclis Başkanı Töre, ülkede artan trafik kazalarının nedenlerinin başında alkol ve sürat olduğunu ifade ederek, nüfus ve araç sayısındaki ciddi artışa da dikkat çekti.

ZgotmplZ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Nihat Polat başkanlığındaki Türkiye Sürücü Eğitimi İşverenler Sendikası heyetini kabul etti.

Meclis Şeref Salonu’nda yer alan kabulde konuşan Töre, son zamanlarda ülkede artan trafik kazalarının ana nedenlerinin başında alkollü ve hızlı araç sürüşünün yanında cep telefonu kullanımının geldiğini söyledi.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, konuşmasında, ülkede nüfus ve araç sayısında ciddi oranda bir artış olduğuna dikkat çeken Töre, gerek öğrenci olarak gerekse de farklı nedenlerden dolayı adada bulunan insan sayısına işaret etti.

Yolların da eksiklikleri olduğunu dile getiren Töre, meydana gelen kazaların can ve mal kaybı olarak kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Meclis Başkanı Töre, KKTC’de sürüş ehliyeti konusunun çok geniş anlamda ele alınması ve irdelenmesini gerektiğini, yapılacak ortak çalışmaların önemli olduğunu, Türk Devletleri Teşkilatı içerisinde bir konfederasyon oluşumunun da beklendiğini söyledi.

Zorlu Töre, Türk Cumhuriyetleri sürücü eğitimi ortak çalışmasına da desteklerinin tam olduğunu ve böyle bir gelişmeden memnuniyet duyacağını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar