Töre: Mayıs ayında Azerbaycan'dan heyet gelecek

28 Nisan 2024

A
A

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Azerbaycan Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Fezail İbrahimli ile İstanbul’da görüştü.

ZgotmplZ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İstanbul temaslarının son gününde  Parlamenterler Arası Kudüs Platformunun 5. Konferansı’nda ülkesini temsilen İstanbul’da bulunan Azerbaycan Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Fezail İbrahimli ile bir araya geldi.

Töre, yaptığı görüşmede, Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çok ciddi bir iş birliği içerisinde olduğunu, Cumhuriyet Meclisi’nden bir heyetin de Bakü’de temaslarda bulunduğunu söyledi.

Töre, 12 ve 16 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan ve Türkiye’den Meclis dostluk gruplarının KKTC’ye geleceğini ve temasların daha da ileriye taşınacağını ifade etti.

Töre, 3 devletin ülkelerin enerji, ekonomi ve siyasi alanlarda imkanlarını birleştirmesi gerektiğini söyledi.

Azerbaycan Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Fezail İbrahimli de, Türk Devletleri Teşkilatı’nın önemli olduğunu ve bu bağlamda Türk devletleri ile ilişkileri önemsediklerini kaydetti.

İbrahimli, 3 devletin dostluklarını kalplerinde hissettiklerini ifade etti.

Görüşmede KKTC heyetinde İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel ile Cumhuriyet Meclisi Özel Kalem Müdürü İrem Uygun da hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar