Tatar'dan iş insanlarına çağrı: KKTC'ye yatırım yapın

26 Mayıs 2024

A
A

Avustralya'da iş insanlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tatar, iş insanlarından, gelişmeye devam eden KKTC'ye yatırım yapma çağrısında bulundu.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Sidney şubeleri ve Avustralya merkezli Türk Medyası yetkilileriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tatar'ı, Sidney'de MÜSİAD Sydney Başkanı Hakan Evecek, DTİK Sidney Başkanı Hasan Gençtürk ve Avustralya merkezli Türk Medya Başkanı Yüksel Çifçi'nin yanı sıra Türk ve Kıbrıs Türk iş dünyasının yetkilileri ve mensupları karşıladı.

Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, Avustralya merkezli Kıbrıs Türk ve Türk iş dünyasının üyeleriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Avustralya’daki Türklerin ve Kıbrıs Türklerinin başarılarından gurur duyduğunu ifade eden Tatar, "Kendi alanlarınızda başarılı iş insanları oldunuz. Rolünüz sadece iş birliği yapmak ve işi geliştirmek değil, aynı zamanda Avustralya ekonomisine katkıda bulunarak sosyal ve kültürel çeşitliliği zenginleştirmektir.” dedi.

Türk milleti ile Kıbrıs Türkleri arasındaki bağın güçlendirilmesine büyük önem verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Anavatan Türkiye'yi ziyaretinde bu konunun "her zaman öne çıkan bir konu" ve halkla ve iş adamlarıyla tartıştığı bir husus olduğunu dile getirdi.

"Anavatan Türkiye, Doğu Akdeniz'in en güçlü ülkesidir" diyen Cumhurbaşkanı Tatar, "Türkiye Cumhuriyeti, bölgedeki farklı ülkelerle ilişkiler açısından coğrafi olarak merkez konumundadır. KKTC'nin güçlendirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Akdeniz'de ve Mavi Vatan'da sahip olduğu tarihi, siyasi, ekonomik ve sosyal bağlardan faydalanılması, milli ve sivil çıkarlarımız açısından büyük önem taşımaktadır." dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Avustralya'daki iş insanlarına, insanlık dışı izolasyonlara rağmen Türkiye'nin desteği ve Kıbrıs Türk halkının zorlu çabalarıyla gelişmeye devam eden KKTC'ye yatırım yapma çağrısında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar