Sıcak hava dalgası: Dereceler 46'yı görecek...

12 Haziran 2024

Güncelleme: 12 Haziran 2024

A
A

Meteoroloji Dairesi, yarından itibaren KKTC'nin alçak basınç sistemi ile sıcak ve nispeten nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacağını, hava sıcaklığının iç kesimlerde 43 ile 46 derece dolaylarında olacağını açıkladı.

ZgotmplZ
Kervansaray Halk Plajı - MYK Haber

Meteoroloji Dairesi, yarından itibaren bir haftalık sürede KKTC’nin alçak basınç sistemi ile sıcak ve nispeten nemli hava kütlesinin etkisi altında olacağını bildirdi.

Beklenen bu meteorolojik durum nedeniyle hava yarın ve cuma açık ve az bulutlu sabah saatleri yer yer sisli, cumartesi açık ve az bulutlu, pazar açık ve az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, pazartesi, salı ve çarşamba günleri ise açık ve az bulutlu olacak.

En yüksek hava sıcaklığı periyodun ilk yarısı iç kesimlerde 43 – 46, sahillerde 37 – 40, diğer günlerde ise iç kesimlerde 38 – 41 sahillerde 33 – 36 derece santigrat dolaylarında seyredecek.

Rüzgâr, genellikle Güney ve Batı yönlerden orta, cumartesi zaman zaman kuvvetli esecek.

1975-2024 yıllarını kapsayan 49 yıllık periyotta Haziran ayının en yüksek sıcaklık rekoru 6 Haziran'da Güzelyurt bölgesinde yaşanarak ve hava sıcaklığı 45.5 dereceye kadar çıkmıştı.

KKTC SAATLİK VE GÜNLÜK CANLI HAVA DURUMU, KIBRIS VE DÜNYA 7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ, ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDEKİ HAVA DURUMU, SICAKLIK, RÜZGAR NEM VE YAĞIŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar