"Saldırı ilk değil, son da olmayacak"

20 Şubat 2024

A
A

8 Kıbrıslı Türk gencin Trodos dönüşü Güney'de uğradıkları saldırıyı kınayan Zorlu Töre, bunun izahatının olmadığını belirterek, Güney Kıbrıs adli makamlarının faillerin bir an önce yakalamasını ve gerekli cezayı vermesini beklediklerini açıkladı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, önceki gün 8 Kıbrıslı Türk gencin Trodos dönüşü Güney Kıbrıs’ta uğradıkları saldırıyı kınadığını belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan Töre, Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere karşı yapılan saldırının ilk olmadığını ve son da olmayacağını ifade etti.

Töre açıklamasında şunları kaydetti:

“Güney Kıbrıs’ta 8 gencimize yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. 3 gencimizin saldırıdan dolayı yara alması bizleri ayrıca üzmüştür. Gençlerimize karşı yapılan taşlı-sopalı saldırının hiçbir şekilde izahatı yoktur.

Güney Kıbrıs’ta gençlerin eylemlerini her seferinde biraz artırması bizlere mesaj vermektedir. Adada kendi bayrağımız ve devletimiz çatısı altında yer almamızın önemi, bu saldırının ardından bir kez daha kendini göstermiştir.

Güney Kıbrıs adli makamlarından bu saldırının faillerinin bir an önce yakalamasını ve gerekli cezayı vermesini beklemekteyiz… Bu vesileyle gençlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar