Sahte öğrenci belgesi hazırlayanlar teminatla serbest bırakıldı

Kamalı Haber, 22 Mayıs 2024

A
A

Üniversitedeki bazı öğrenciler adına sahte öğrenci belgesi düzenlemekten mahkemeye çıkarılan iki çalışan ile bir öğrenci, teminat ve haftada iki gün polise ispat-ı vücut şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Lefkoşa-Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesinde sahte öğrenci belgesi düzenlenmesiyle ilgili tutuklanan öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U., aynı okulda danışmada çalışan İ.A.O. ve F.R.M., mahkemeye çıkarıldı.


Mahkemede olguları aktaran polis, 8 Mayıs 2024 tarihinde Lefkoşa-Surlariçi’nde faaliyet gösteren Rauf Denktaş Üniversitesinde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan K.U.’nun aynı okulda öğrenci işlerinde çalışan İ.A.O.'nun isteği üzerine yine aynı okulda eğitim gören F.R.M. ile başka öğrenciler için sahte öğrenci belgesi düzenlediklerini söyledi.

Zanlı M.’nin 12 Mayıs’ta Ercan Havaalanından çıkış yaparken yakalandığını açıklayan polis, diğer iki zanlının da soruşturma kapsamında 15 Mayıs’ta tutuklandığını belirtti.

Polis, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını, İ.A.O.’nun Girne’de benzer meseleden tutuklanarak teminata bağlandığını belirterek, teminat talep etti.

Yargıç, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmalarına, K.U.’nun 40 bin TL nakit teminat yatırmasına, bir kefilin 700 bin TL tutarında kefalet senedi imzalamasına, F.R.M. ile İ.A.O.'nun 30’ar bin TL nakit teminat yatırmasına, M. için bir kefilin 700 bin TL, O. için ise iki kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar