Sahte kimlikle Güney'e geçmeye kalktılar: Baba-oğul ile kimlikleri temin edenler mahkemede

Kamalı Haber, 21 Mayıs 2024

A
A

Sahte Almanya kimlik kartıyla Metehan'dan Güney'e geçmeye çalışan baba - oğul ile onlara kimlikleri temin eden iki kişiye, çıkarıldıkları mahkemede üç gün tutukluluk verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Metehan Kara Giriş Kapısı’nda sahte Almanya pasaportlarıyla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan H.D., 17 yaşındaki oğlu D.B.D.(E) ve suçla bağlantılı tutuklanan M.M. ve H.K. mahkemeye çıkarıldı. 

Zanlılardan birinin yaşının 17 olmasından dolayı kapalı oturum gerçekleştirildi. Kapalı oturumda iddialar aktarılarak, 3 gün tutukluluk emri alındı.

Elde edilen bilgilere göre; H.D. ve oğlu D.B.D.'nin, 20 Mayıs'ta saat 13.00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda, GKRY bölgesine geçmek için, önceden Türkiye’de M.M. ve H.K. aracılığı ile temin ettikleri sahte olarak düzenlenmiş Almanya kimlik kartlarını görevli muhaceret memuruna ibraz etmek suretiyle tedavüle sürüp sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs etti. 

Zanlılar sınır kapısında suçüstü yakalandı. Baba ile oğlunun tutuklanmasının ardından suçla bağlantılı olan M.M. ve H.K. de yakalandı.  

Mahkemeye çıkarılan zanlılar hakkında soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı. 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar