Rek-Der, Gardiyanoğlu'ndan kayıt dışı çalışanların denetlenmesini talep etti

9 Şubat 2024

Güncelleme: 9 Şubat 2024

A
A

Bakan Gardiyanoğlu'nun Rek-Der'i kabulünde, sektördeki sıkıntılar ve kayıt dışı çalışanlar konuları görüşüldü.

ZgotmplZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Reklamcılar ve Tasarımcılar Derneği (Rek-Der) heyetini kabul ederek, Dernek Başkanı Suat Bora Durdu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

KAYIT DIŞI ÇALIŞANLARIN DENETLENMESİ TALEBİ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede söz alan Dernek Başkanı Suat Bora Durdu, sektörün gelişimi ve sorunların çözümü için Kıbrıs Türk Reklamcılar ve Tasarımcılar Derneği’ni kurduklarını söyledi.

Sektörün çalışma yaşamındaki sıkıntılarını Bakan Gardiyanoğlu ile paylaşan Durdu, yurt dışından gelerek kayıt dışı çalışanların denetlenmesi konusunda Bakan Gardiyanoğlu’ndan destek istedi.

"SOSYAL GÜVENLİK HAKKINDAN FAYDALANAMAZLAR"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da, Dernek heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sektörün taleplerini değerlendirip, ilgili meslek örgütleri ve Bakanlıklar ile istişarelerde bulunacağını söyledi.

Uzmanlık gerektiren iş sahalarında ülkeye gelecek işgücünün Bakanlığın sorumluluğunda olduğunu anımsatan Gardiyanoğlu, kayıt dışı çalışanların herhangi bir iş kazası durumunda sosyal güvenlik haklarından da faydalanamayacağının altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar