Polisle silahlı çatışmaya girdiler: Tutuklu sayısı 3 oldu

14 Mayıs 2022

A
A

Polisin “dur” ihtarına uymayıp kaçan araçtan polise ateş açılmıştı. 1 kişi daha tutuklandı.

Polisin ''dur '' ihtarına uyamayarak kaçan ve kovalamacada polis aracına 3 el ateş eden 4 kişiden 3'üncüsü de yakalandı.

Boğaz bölgesinde meydana gelen ''Katle teşebbüs'', ''Kanunsuz atesli silah tasarrufu'', ''Polisin dur emrine uymama'' suçlarından tutuklanan Fırat Tuğalp ve Muhammet Mavideniz’in ardından aranmakta olan iki kişiden biri olan zanlı Mehmet Kırlar da tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Boğaz Polis Karakolunda görevli polis memuru Enver Kasap olayla ilgili olguları aktardı.

Kasap, 12 Mayıs akşam saat 22.30 raddelerinde rutin kontroller sırasında meydana geldiğini söyledi.

POLİS NELER YAŞANDIĞINI ANLATTI

Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Enver Kasap mahkemede olayla ilgili konuştu. Kasap, olayın perşembe akşamı saat 22.30 raddelerinde rutin kontroller sırasında meydana geldiğini söyledi.

FM 849 plakalı Van aracın durmayarak Dikmen Taşkent istikametine kaçtığını ifade eden Polis Enver Kasap, araçtakilerin arka camı kırarak polis aracına kriko, cam şişe, testere ve makine parçalarını attığını, takibe devam eden polis aracına 3 el ateş açıldığını kaydetti.

ORMANLIK ALANDAN YAYA KAÇTILAR…

Polis, zanlıların daha sonra ormanlık alana kaçtığını, Taşkent-Haspolat tarafından doğru gittiklerini söyledi. Polis, zanlıların aracı toprak alanına park edip yaya kaçmaya başladıklarını, koşarak kaçmaya çalışan zanlılardan Fırat Tuğalp’ın zor kullanılarak yakalandığını açıkladı. Polis, Mavideniz’in ise Haspolat bölgesinde yakalandığını ifade etti.

ARANAN 2 KİŞİDEN BİRİ YAKALANDI

Kaçan 2 kişinin arandığını ve aranan zanlı Mehmet Kırlar’ın da tespit edilip tutuklandığını aktardı.

Polis memuru Kasap,  olayda kullanılan silahın hala bulunmadığını ifade etti. Kasap, olay yerinde geniş çaplı soruşturma yapılacağını kaydederek zanlının ilk etapta 2 gün tutukluluk talep etti.

Mahkeme, soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekerek zanlının 2 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar