Polat çifti hakkında yeni bir tutuklama kararı daha

14 Kasım 2023

Güncelleme: 15 Kasım 2023

A
A

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri iddiasıyla mahkemeye sevk edilen Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasına karar verildi.

ZgotmplZ

Banu Parlak'ın güzellik merkezine yönelik silahlı saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında, Dilan-Engin Polat çifti ile Sezgin Polat'ın azmettirici olarak ifade vermelerinin ardından Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmalarına karar verildi.

Bu kişiler hakkında "silahlı saldırıya azmettirme" suçlamasıyla tutuklama talebinde bulunuldu.

Ayrıca, haklarında kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt kurma gibi iddialar bulunan Dilan Polat ile eşi Engin Polat hakkında da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi", "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" ve "7258 Sayılı Kanun'a muhalefet" suçlarından soruşturma başlatıldı.

5 Kasım'da 16 şüpheli tutuklanmış, 9 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilmişti. Tutuklananlar arasında Dilan ve Engin Polat da bulunuyordu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“14 Kasım 2023 günü yazılı ve görsel medya organlarında ‘Banu Parlak'ın güzellik merkezine silahlı saldırı, Dilan-Engin Polat çifti azmettirici olarak ifade verdiler' içerikli haberler nedeniyle basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.  1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi Doğa Parkı Caddesi Gölet içerisinde bulunan müşteki Banu Parlak’a ait Banu Parlak Güzellik Salonunun aynı gün içerisinde iki kez kurşunlanması olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; şüpheliler D.P., E.P. ve S.P. üzerlerine atılı Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Silahla Tehdit suçuna azmettirme suçundan tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş olup, şüphelilerin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmalarına karar verilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla tüm işlemler etkin biçimde yapılmaktadır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar