Özuslu sordu: UBP-DP-YDP kimin hükümeti?

21 Mayıs 2024

A
A

CTP Milletvekili Sami Özuslu, Ercan'da kumarhaneli otel yapılmak istendiğini belirterek tepki gösterdi. Özuslu, eğitim ve yabancılara mal satışı konularına da değinerek eleştiriler yöneltti.

ZgotmplZ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul'da milletvekillerinin güncel konuşmalar yapıyor.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sami Özuslu, “UBP-DP-YDP Kimin Hükümeti?” konulu güncel konuşma yaptı.

Sami Özuslu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yardımcı kaynak kitabı dağıttığını söyleyerek, “Yobazlaşma operasyonunun geldiği son nokta budur. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara günahı, helali, tekbiri, sevabı, haramı öğretiyorlar. Laik KKTC’de, laik eğitim sistemimizin geldiği nokta budur” ifadelerini kullandı.

Yeni yapılan Ercan Havalimanı’nın arazisinin bir kısmına T&T’nin Ercan Havalimanı oteli inşa edilmesinin planlandığını söyleyen Özuslu, “Bu otelin kumarhane iznini koparmak için açılmak istendiğini anlamak için üstün zekaya gerek yok” dedi.

Konuşmasında Dünya Merkez Bankası’nın açıkladığı rapora da değinen, hükümete mensup kimsenin raporun açıklandığı toplantıda olmadığını ifade eden Özuslu, “Bu raporda üzerinde çalışılması gereken çok unsur vardır, eğer niyet varsa” diye konuştu.

Konya’da bir şirketin Ercan yakınlarında arazi sattığını ifade de eden Sami Özuslu, “Hani yabancılara mal satma meselesini güya yasalarla kısıtlamıştık… Bu memleketin insanlarını ve topraklarını korumaya yönelik bir hükümet yok karşımızda” dedi.

Hayvan üreticilerinin eylemiyle ilgili konuşan Özuslu, kasapların da, restorancıların da, hayvancıların eylemini desteklediğine işaret etti. “Balyalar da memleket de yanıyor” diyerek polisin de zor şartlarda görev yaptığını belirtti.

Sabit trafik kamara cezalarının bir buçuk yıldır dağıtılmadığını, sonunda ihaleye çıkıldığını belirten Özuslu, kendisinin hesaplarına göre bu sürede 200-220 milyon TL’lik kamusal kayıp olduğunu söyledi.

Sami Özuslu, konuşmasında, “Bu toplumun, halkın hükümeti değilsiniz, kimin hükümeti olduğunuzu siz söyleyin….” İfadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar