Özersay'dan Üstel'e "samimiyet" çağrısı: Sahte diplomaların ucu vekillerinize dokunursa...

24 Şubat 2024

Güncelleme: 24 Şubat 2024

A
A

Özersay, "diploma kriziyle" ilgili Üstel'e "Samimiyseniz, bu konular milletvekillerinize dokunursa dokunulmazlıklarını kaldıracağınızın sözünü verin." çağrısı yaptı.

ZgotmplZ

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, sahte diploma soruşturması konusundaki “Mahkemelerimize güvenimiz tamdır.” açıklaması yapan Başbakan Ünal Üstel'e çağrıda bulundu.

Özersay, “Eğer bu açıklamanızda samimiyseniz bu konular milletvekillerinize dokunursa dokunulmazlıklarını kaldıracağınızın sözünü verin. Milletvekillerinizin dokunulmazlık zırhının arkasına saklanmasına izin vermeyeceğinizi açıklayın." dedi.

Kudret Özersay yazılı açıklamasında Başbakan Üstel’e günü geldiğinde gereğini yapacağını açıklama çağrısında da  bulundu şunları kaydetti:

“Şimdiden açıklayın ki polisimiz ve savcılığımız da bu konuda daha rahat hareket edebilsinler. Soruşturmaların bir kısmının milletvekilleriyle alakalı olduğunu artık herkes biliyor, o zaman neyi bekliyorsunuz, çıkın ve dokunulmazlıklar vekillerinize de dokunsa kaldıracağınızı açıklayın.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar