Öğretmenler, sınavlardan çıkıp hayvancıların eylemine katılacak

25 Mayıs 2024

A
A

KTOEÖS, pazartesi Başbakanlık önündeki eyleme katılacağını duyurdu. Öğretmenler, okullardaki sınavlardan sonra eyleme katılacak.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, pazartesi günü saat 11.00’de Başbakanlık önünde yapılacak eyleme katılacağını duyurdu ve tüm öğretmenlerle halka, eyleme destek ve dayanışmada bulunma çağrısı yaptı.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem yazılı açıklamasında, ülkenin toplumsal yok oluşa doğru sürüklendiği bir dönemde, üretime, hayvancılara yapılan dayatma ve saldırıların kabul edilemeyeceğini belirtti.

Eylem, “Bu dönemde, her kesimin, toplumsal varoluş gereği, bu saldırılara karşı 27 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacak eyleme destek olma sorumluluğu vardır. Ülkemiz, geleceğimiz, çocuklarımız için öğretmen de okullarımızda yapılacak sınavlar sonrası eylemde olacaktır. KTOEÖS olarak orada olacağız. Tüm öğretmenlerimize ve halkımıza eyleme destek ve dayanışma çağrısı yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.


Hayvancılar ile bazı sendikalar pazartesi günü saat 11.00'de Başbakanlık önünde eylem yapacağını duyurmuştu.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) ise eyleme destek amacıyla pazartesi günü genel greve gitme kararı almıştı.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, "hükümetin et ithalatı ve çiğ sütle canlı hayvan fiyatını belirleme politikasıyla girdi maliyetlerindeki yükselişi" gerekçe göstererek, 20 Mayıs Pazartesi günü araçlı eylem başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar