Meteoroloji, yüksek sıcaklıklara karşı uyardı

12 Haziran 2024

Güncelleme: 12 Haziran 2024

A
A

Ülkede yarından itibaren sıcak hava etkili olacak. Cumartesi günü öğleden sonraya kadar, sıcaklıklar mevsim normallerinin 10 - 12 derece üzerine çıkarak, iç kesimlerde 43 - 46 derece dolaylarında seyredecek.

ZgotmplZ

Meteoroloji Dairesi, sıcak hava dalgasının geldiğine ilişkin uyarı yaptı.

Ülkeyi 2 gün etkisi altına alacak sıcak hava dalgası sebebiyle hava sıcaklığı iç kesimlerde 43 - 46 dereceye kadar yükselecek.

Meteoroloji Dairesi'nden verilen bilgiye göre, 13 Haziran Perşembe günü 12.00'den 15 Haziran Cumartesi günü 15.00'e kadar bölgeyi etkileyecek sıcak hava dalgasına bağlı olarak en yüksek hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 10 ile 12 derece üzerinde iç kesimlerde 43 - 46 derece, sahillerde ise 37 - 40 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

"TEDBİR ALINMADAN GÜNEŞ ALTINDA ÇALIŞILMAMALI"

Sıcak hava dalgası nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara arazi ve orman yangınları, sıcak çarpması ve benzeri olaylara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları, özellikle günün en sıcak saatleri olan 12.00 - 16.00 saatleri arasında tedbir alınmadan güneş altında çalışılmaması tavsiye edildi.

KKTC SAATLİK VE GÜNLÜK CANLI HAVA DURUMU, KIBRIS VE DÜNYA 7 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ, ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDEKİ HAVA DURUMU, SICAKLIK, RÜZGAR NEM VE YAĞIŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar