Metehan'da çalışmalar başladı... Arıklı, izdihamın önlenmesi için Güney'e de iş düştüğünü bildirdi

30 Ocak 2024

Güncelleme: 30 Ocak 2024

A
A

Metehan Sınır Kapısı'ndaki geçişleri rahatlatmak adına çalışmalar başladı. Çalışmaları denetleyen Arıklı, "Güney komşumuzda aynı şekilde düzenlemeler yaparsa Metehan'daki izdihamı ortadan kaldırırız.” dedi.

ZgotmplZ

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Metehan geçiş noktasını genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.

Konuyu takip eden Başbakana Ünal Üstel ve ve projeyi üstlenen Ekonomik Örgütler Platformuna teşekkür eden Arıklı, hükümetin geçiş noktalarında oluşan sıkışıklığı rahatlatmak adına karar aldığını söyleyerek, bunun uygulamaya geçmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GÜNEY'E DE İŞ DÜŞÜYOR...

Sınır kapılarında ciddi bir yoğunluk yaşandığını ifade eden Arıklı, “Yeni kapılara ihtiyacımız var. Bu gidiş-gelişler iki halk arasındaki güveni artıracak, iyi komşuluk ilişkilerini geliştirecektir. Özellikle Metehan Kapısı'nda uzun zamandır süregelen izdihamı önlemek için Sayın Başbakan ciddi girişimlerde bulundu. Ekonomik Örgütler Platformu finansmanı sağladı. Yüklenici firma pazar günü itibari ile çalışmalara başladı. Çalışmalar kısa bir süre içerisinde bitirecek. Bizim tarafta modern bir giriş kapısına kavuşacağız. Güney komşumuzda aynı şekilde düzenlemeler yaparsa Metehan'daki izdihamı ortadan kaldırırız.” dedi.

Bakan Arıklı, çalışmalar hakkında bilgilendirilecek olan Başbakan Üstel’in de kısa bir süre sonra Metehan Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulunacağını belirterek projenin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar