MEB'de "sahte diploma" için kritik görüşme

23 Şubat 2024

Güncelleme: 23 Şubat 2024

A
A

Milli Eğitim Bakanlığı'nda “sahte diploma” iddiaları ile ilgili üst düzey toplantı yapıldı. YÖDAK Başkanı Avcı, iddialara ilişkin denetlemenin ve yasa çerçevesinde gereğinin yapılacağını belirtti.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Milli Eğitim Bakanlığında “sahte diploma” iddiaları ile ilgili üst düzey toplantı yapıldı.

Toplantıya, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, Yükseköğrenim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ve YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Zafer Ağdelen katıldı.

YÖDAK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda, son günlerde yaşanan “sahte diploma” konusunun değerlendirildiği ve Polis Genel Müdürü Kuni’den konu ile ilgili polis soruşturması hakkında bilgi alındığı belirtildi.

Toplantıda yapılan değerlendirme ve istişareler sonucunda konunun “hassasiyeti” ve “önemi dikkate” alınarak yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu da kaydedildi.

Açıklamada, “YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, toplantı sonrasında, polis soruşturmasına müteakip YÖDAK tarafından bahse konu üniversitedeki iddialarla ilgili akademik denetlemenin gecikmeksizin yapılacağını ve elde edilen bulgulara göre, yasa ve tüzükler çerçevesinde gereğinin tereddütsüz yerine getirileceğini bildirmiştir” ifadelerine yer verildi.

YÖDAK, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuya ilişkin açıklamasında, KSTU soruşturmasına ilişkin bilgi ve belgelerin, tahkikatın sürmesi nedeniyle polisten alınamadığı, soruşturmanın tamamlanması veya belgelere erişime izin verilmesiyle kendilerince gerekli soruşturmanın yapılacağını belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar