Marketten ürün çalan 4 kişi teminatla serbest

Kamalı Haber, 17 Mayıs 2024

Güncelleme: 17 Mayıs 2024

A
A

Erülkü Süpermarket'ten iki kerede toplam 64 bin 500 TL'lik ürün çalan Lübnan ve Suriye uyruklu dört öğrenci, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Zanlıların, teminatla tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’ten 64 bin 500 TL değerinde gıda ve kozmetik ürünü çalan S.S., A.A.J., R.H., A.A.R.A.H., tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, zanlılar S.S.(E-24-Öğrenci-Suriye), A.A.J. (E-19-Öğrenci-Lübnan), R.H. (Е-23-Öğrenci-Lübnan), A.A.R.A.H.’nin (E- 21-Öğrenci-Lübnan) 3 Mayıs 2024 tarihinde farklı saatlerde iki kez müşteri olarak girdikleri Erülkü Süpermarket’te satışa sunulan muhtelif markalardaki toplam değerleri 64 bin 500 TL olan ürünleri sirkat ettiklerini kaydetti.

Olayla ilgili şikâyetin 7 Mayıs 2024 tarihinde yapıldığını, başlatılan soruşturma kapsamında marketin güvenlik kameralarının incelenerek, zanlıların tespit edildiğini söyleyen polis, zanlıların 13 Mayıs’ta Lefkoşa’da tutuklandıklarını, kaldıkları evde yapılan aramada çalınan ürünlerden bir kısmının bulunduğunu açıkladı.

Yargıç, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25’er bin TL nakit teminat yatırmaları, her biri için KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 300’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar