Maaş bordroları artık E-Bordro'dan çıkarılacak

13 Mayıs 2024

Güncelleme: 13 Mayıs 2024

A
A

"E-Bordro Uygulaması"nın hayata geçtiğini duyuran Maliye Bakanı Berova, kamudan maaş çekenlerin, maaş bordrosuna kolaylıkla ulaşabileceğini ifade ederek, yazılı maaş bordrolarının Haziran sonundan itibaren kullanımdan kalkacağını söyledi,

ZgotmplZ

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, Kamu Bilişim Sistemi’ni geliştirmek ve aktif kullanımı sağlamak adına önemli adımlar atıldığını, bunun bir parçası olan "E-Bordro Uygulaması"nı hayata geçirdiklerini duyurdu. 

Maliye Bakanı Berova, uygulamanın serviste olduğunu, yazılı maaş bordroları ile beraber her ikisinin de kullanılabileceğini, ancak yazılı maaş bordrolarının Haziran sonundan itibaren sonlandırılarak yalnızca "E-Bordro Uygulaması"nın kalacağını, bu nedenle "Daire Kodu"nu bilmeyenlerin bağlı bulundukları kurumlardan öğrenebileceklerini, sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda ise Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Bölümü’ne 0392 228 36 27 numaralı telefondan ulaşılarak teknik destek alınabileceğini, görüş ve önerilerin ise bordro@maliye.gov.ct.tr e-mail adresine yapılabileceğini söyledi. 

E-BORDRO UYGULAMASININ KULLANIMI

Kamudan maaş çekenlerin, maaş bordrosuna kolaylıkla ulaşabilmesi için, Maliye Bakanlığı tarafından, Maliye Otomasyon Sisteminde "E-Bordro" aktif hale getirildi. Maliye Otomasyon sistemine, https://online.kktcmaliye.com adresinden ulaşılabiliyor.

Bordro görüntüleme aşamaları şu şekilde:

  • "Bordro Görüntüle" düğmesine tıklayarak, Kimlik Kartı numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
  • Eğer sisteme ilk kez giriş yapıyorsanız, "İlk Defa Giriş" düğmesini tıklayarak yeni kullanıcı oluşturmanız gerekmektedir. 
  • Yeni kullanıcı oluşturmak için, Kimlik Kartı Numarası, Daire Kodu ve Cep Telefonu Numarası ile sisteme kolaylıkla kaydolabilirsiniz. (Daire Kodu’nu bilmeyenler bağlı bulundukları kurumlardan öğrenebilirler.)
  • Cep telefonu numarası, yurt içi ve yurt dışı ülke kodu ile birlikte sisteme sadece bir defa girilebilir. 
  • Numaranızı sisteme girmenizin ardından SMS ile cep telefonunuza şifreniz gelecektir. 
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada en son maaş bordronuz karşınıza çıkacaktır. 
  • Yukarıda bulunan tarih sekmesinden önceki ay ve yıllara ait maaş bordrolarınızı da kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. 
  • Dilerseniz maaş bordronuzu PDF olarak görüntüleyebilir ve çıktı alabilirsiniz. 

Açıklamada, PDF belge üzerinde bulunan Kare Kod'un, bankalar tarafından bordronun doğru olup olmadığının kolaylıkla görüntülenmesini sağlayacağı bilgisi verilirken, şifre ve sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda da, Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Bölümü’ne 0392 228 36 27 numaralı telefondan ulaşarak teknik destek alınabileceği veya görüş ve önerilerin bordro@maliye.gov.ct.tr e-mail adresine yapılabileceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar