KSTU'dan usulsüz diploma temin etti: Teminatla serbest

24 Nisan 2024

A
A

KSTU'ya kayıt olup, psikoloji bölümünden usulsüz olarak lisans diploması alarak tedavüle süren B.G., soruşturma kapsamında çıkarıldığı mahkemede, teminat şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ZgotmplZ

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan eski Türk Hava Yolları (THY) çalışanı B.G., bugün çıkarıldığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminatla serbest bırakıldı.

Mahkemede bulguları aktaran polis, zanlının KSTU Psikoloji Bölümü’ne kaydının 5 Haziran 2023 tarihinde yapılmasına rağmen kayıt tarihinin 30 Eylül 2019 gibi gösterildiğini belirterek, 19 Haziran 2023’te ise 61 dersin tümünün not girişleri yapılarak mezun edildiğini anlattı.

Soruşturma kapsamında bölüm öğretmenleri ile görüşüldüğünü ve öğretmenlerin hiçbirinin zanlıyı tanımadığının, not girişi yapmadığının tespit edildiğini söyleyen polis, THY’den diploma dolayısıyla kıdem artışı ödeme aldığının da tespit edildiğini belirterek, mahkemenin uygun teminat şartlarına bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Savcılık makamı da, tahkikatın tamamlandığını belirterek zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Yargıç, zanlının davası görüşülünceye kadar seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, haftada bir gün polise ispat-ı vücut ile 2 kefilin 750’şer bin TL kefalet senedi ve 100 bin TL nakdi teminat şartı ile serbest kalmasına karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar