KSTU'da sahte fatura soruşturması… Şirket yetkilisi 3 gün tutuklu

19 Nisan 2024

A
A

KSTU'da yürütülen sahte belge soruşturması kapsamında tutuklanan bir şirket yetkilisi, sahte faturalarla üniversiteyi 207 bin TL zarara uğratma iddiasıyla mahkemeye çıkarıldı.

ZgotmplZ

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KSTU) yürütülen soruşturmada “Sahte Belge Düzenleme, Tedavüle Sürme ve Sahtekarlıkla Para Temini” suçlamasıyla tutuklanan Cahit Saldam Ltd. yetkilisi zanlı H.S., bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Meseleyle ilgili olguları aktaran polis, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden gelen şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını, üniversiteye yönelik düzenlenen faturalarla satın alınmayan mal ve hizmetlere yönelik okulun zarara uğratıldığını kaydederek, Cahit Saldam Ltd. adına düzenlenen 8 adet sahte faturadan toplam 207 bin 500 TL’nin temin edildiğini açıkladı.

POLİS: VERİLMEYEN HİZMETE KARŞILIK FATURA KESİLDİ

Üniversiteye ait arazinin temizleme işlemi, mazot alımı ile deprem paketleriyle ilgili mal ve hizmet alınmamasına rağmen fatura düzenlendiğini belirten polis, faturaların bloklarına ise henüz ulaşılamadığını belirtti.

Verilmeyen hizmete karşılık fatura kesildiğini kaydeden polis, soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken çok sayıda ifade olduğunu belirterek zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar